Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie kwietnia w Mikołowie! TOP 5 najchętniej czytanych przez Was wiadomości

 • Dodano: 2021-05-01 08:30, aktualizacja: 2021-04-30 14:58

Co działo się w Mikołowie w kwietniu? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości.


Jechał korytarzem życia pod prąd

Aby uniknąć korka na drodze S3, kierowca BMW z Mikołowa postanowił skorzystać z korytarza życia. To już wystarczające wykroczenie, jednak mężczyzna dodatkowo jechał pod prąd! Zachowanie mężczyzny nagrał inny kierowca. Właścicielowi BMW grozi grzywna do nawet 5 tysięcy złotych i zatrzymanie prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 kwietnia na Drodze Ekspresowej S3 na wysokości Międzyrzecza w województwie lubuskim. Wcześniej tego dnia, około godziny 11, na tej samej drodze doszło do wypadku. Z tego powodu powstał korek w kierunku Szczecina – kierowcy utworzyli korytarz życia dla służb ratunkowych. Świadkowie zdarzenia opowiadają, że jeden z kierowców poruszający się samochodem marki BMW, zarejestrowanym na Mikołów (rejestracja SMI), postanowił uniknąć stania w korku i skorzystał z korytarza życia, poruszając się pod prąd. Świadek, który nagrał całe zdarzenie zagroził, że dostarczy odpowiednie nagrania funkcjonariuszom policji. 

Dowiedz się więcej:


Koszmarny wypadek. 20-latek wjechał w drzewo na prostej drodze

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 19 kwietnia wieczorem w Mikołowie na ulicy Sosnowej, niedaleko Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Według wstępnych ustaleń policjantów drogówki, kierujący osobówką, 20-letni mikołowianin, jadąc w kierunku dzielnicy Bujaków, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w drzewo. Samochód przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, zatrzymując się w polu uprawnym po przeciwnej stronie.

Młody mieszkaniec Mikołowa podróżował sam. Z licznymi obrażeniami, między innymi ze złamaniem kończyn dolnych, trafił do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Polecono zabezpieczyć jego krew do dalszych badań, które wykażą, czy kierujący był pod wpływem alkoholu lub innych substancji.

Dowiedz się więcej:


Znaczne ilości narkotyków w jednym z mieszkań w Mikołowie

W trakcie przeszukania jednego z mieszkań w Mikołowie kryminalni z miejscowej komendy znaleźli znaczną ilość środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Znaleziona została marihuana, zarówno w formie suszu jak i olejku, a także amfetamina.

Wg. ustaleń mikołowskich kryminalnych, na rynek nie trafi spora ilość narkotyków. Zatrzymany został 42-letni mikołowianin, który w swoim mieszkaniu trzymał niedozwolone substancje. Policjanci znaleźli łącznie ponad 600 działek dilerskich suszu marihuany oraz ponad 20 porcji amfetaminy. Wśród zabezpieczonych substancji był także olejek z marihuany.

Mężczyzna 1 kwietnia trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a także ich udzielenia. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dowiedz się więcej:


Gdzie w Mikołowie i powiecie będzie można zaszczepić się na COVID-19? Jest lista punktów

Gdzie w Mikołowie i powiecie będzie można zaszczepić się na COVID-19? Jest pełna lista punktów szczepień
W samym Mikołowie zorganizowano łącznie pięć punktów szczepień przeciw COVID-19, z których już wkrótce będą mogli korzystać mieszkańcy, zgłaszający się do przyjęcia szczepionki. Są to:

 • Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. (w Przychodni Wielospecjalistycznej – Poradnia Ogólna) na ulicy Waryńskiego
 • Alimed Centrum Medyczne Alina Zakrzewska na ulicy Krawczyka
 • Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy Sp. z o.o. (Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej) na ulicy Katowickiej
 • Familia Med. Sp. z o.o. (Przychodnia Lekarska) na Osiedlu Mickiewicza
 • Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże (Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej) na Ulicy Gliwickiej w sołectwie Borowa Wieś

Dodatkowo, ze szczepień przeciwko COVID-19 będą mogli skorzystać mieszkańcy Łazisk Górnych w dwóch punktach szczepień:

 • Przedsiębiorstwo Usług Medycznych "Proelmed" Spółka z o.o. na placu Ratuszowym
 • Przedsiębiorstwo Usług Medycznych "Proelmed" Spółka z o.o. (Poradnia lekarza POZ) na ulicy Staszica

Po jednym punkcie szczepień przeciw COVID-19 zorganizowano na terenie Orzesza i Ornontowic, odpowiednio:

 • Orzesze - Mariacor Spółka z o.o. na ulicy Mikołowskiej
 • Ornontowice - Gminny Ośrodek Zdrowia W Ornontowicach na ulicy Klasztornej

Dowiedz się więcej:


Poszukiwany mieszkaniec Mikołowa zatrzymany przez brak maseczki

3 kwietnia patrol mikołowskiej prewencji wyjechał w teren. W centrum miasta policjanci zauważyli przechadzających się razem kobietę i mężczyznę. 42-latek nie miał na twarzy maseczki. Mundurowi przystapili więc do legitymowania. W policyjnej bazie danych widniała informacja, iż mikołowianin jest poszukiwany przez miejscowy sąd za przestępstwo kradzieży.

42-latek został zatrzymany. Oprócz mandatu za popełnione wykroczenie mężczyznę czekały daleko idące konsekwencje. Wczoraj trafił do gliwickiego aresztu, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Dowiedz się więcej:

Komentarze (4)    dodaj »

 • Kuba a Batanachama

  Tak sobie myślę: wielu z nas ma wiele do powiedzenia, jako mieszkańcy tego miasta doskonale wiemy co się dzieje i co robią władze. Nikt jednak nie odważy się oficjalnie wystąpić z zarzutami wobec Piechuli, Dużego czy rady miasta wypełniającej ich polecenia. Nikt rozsądny nie zakwestionuje wyników wyborów w Mikołowie. Wszyscy wiemy jak długie ręce mają ludzie piastujący władzę w Ratuszu czy Starostwie nikt nie chce kłopotów czy szukać pracy w innym województwie. A sądy, jak to sądy-wygrywa w nich ten kto ma więcej pieniędzy... Zresztą, skąd wziąć niepodważalne dowody skoro,, ręka rękę myje ", wszystko jest załatwiane,, na gębę" a nikt do sądu nie odważy się iść jako świadek? Mamy jednak to miejsce, to anonimowe forum gdzie możemy wywlekać wszelkie brudy, wszystkie przekręty władz naszego miasta, protestować. Dzięki dobrej woli redakcji możemy obnażać przekręty i zaniedbania ratusza mając nadzieję że odpowiednie władze zainteresują się zawartymi w postach informacjami. Pamiętajmy jednak o jednym-nikt w sieci nie jest do końca anonimowy a obrażanie, zniesławienie czy groźby mogą nam przysporzyć nie lada kłopotów. Dlatego jeśli ktoś widzi PRAWDZIWY problem, posiada pewne informacje na temat korupcji czy niegospodarności niech pisze a od sprawdzenia i potwierdzenia informacji są odpowiednie władze (nie na szczeblu Mikołowa) i cała masa instytucji które chętnie podejmą temat. Nie żyjemy w państwie w państwie, płacimy coraz większe podatki-NIE DAJMY SIĘ!

 • Monika

  Było by pięknie ale jak mówi przysłowie,, psie głosy nie idą pod niebiosy " i przedstawiciele Mikołowskich władz tutaj nie zaglądają lub udają że nie zaglądają. Jeszcze nie widziałam aby ktoś z lokalnych władz odpowiedział na jakikolwiek komentarz na naszym forum. Władza boi się krytyki i wszelkich rozmów z mieszkańcami...

 • Jorguś

  Wniosek Szanowna Redakcjo-interesują nas sensacje, natomiast nie jesteśmy zainteresowani tym co dzieje się w naszym mieście, nie interesują nas poczynania naszych władz. Drugi wniosek: pogodzeni z losem i w poczuciu bezradności godzimy się na wszystko co robi nam władza w tym kraju i władze tego miasta. Sensacje trzymają nas przy życiu, poczucie że innym jest gorzej daje nam rozrywkę i odczucie że i tak nic na to nie poradzimy. Zastanawia mnie tylko gdzie się podziała nasza Polska niepokorność, wola walki, umiłowanie wolności? To smutne...

 • jorg

  Popieram 100%

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również