Wiadomości z Mikołowa

Nielegalne automaty do gier w rękach policji

  • Dodano: 2021-04-30 10:30

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy po raz kolejny odkryli nielegalne automaty do gier. W tym samym miejscowym salonie gier właściciel, w miejscu uprzednio przejętych automatów, wstawił nowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Policjanci po raz kolejny weszli do salonu gier w centrum Mikołowa przy ulicy Pszczyńskiej i ponownie odkryli nielegalnie prowadzony biznes. Podczas porannej akcji śledczy zabezpieczyli 3 automaty oraz 500 złotych gotówki przeznaczonej na wypłaty w wygranych.

Urządzenia, wraz z całą dokumentacją, trafią do funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bielsku-Białej. Tam też zostanie wykonany eksperyment procesowy, który wykaże, czy gry zainstalowane na tych urządzeniach mają charakter losowy, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu.

Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Maciej

    Jak gram to tylko legalnie na total casino, nie chodzę do takich szemranych miejsc. Nie potrzeba mi kłopotów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również