Wiadomości z Mikołowa

Filtry workowe stosowane w przemyśle

  • Dodano: 2021-03-03 10:00

Każdy pracodawca powinien stawiać zdrowie własne i swoich pracowników na pierwszym planie. Zmiany środowiska coraz częściej powodują, że sięgamy po sprawdzone rozwiązania, które pozwalają zniwelować szkody wywoływane przez zanieczyszczenia powietrza. Jednym ze sposobów radzenia sobie z cząstkami stałymi znajdującymi się w powietrzu są worki filtracyjne i rękawy filtracyjne. Wybór odpowiednich filtrów nie jest rzeczą prostą i często wymaga poświęcenia chwili czasu na zapoznaniu się z dokładnym sposobem funkcjonowania danych filtrów. W produkcji worków i rękawów filtracyjnych wykorzystywane jest wiele materiałów filtracyjnych. Dzięki temu filtry workowe sprawdzają się w wielu środowiskach pracy.

Worki i rękawy filtracyjne

Filtry workowe wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu, co za tym idzie tworzone są z różnych tkanin. Jednak istnieje materiał, który swoją popularnością wyróżnia się na tle innych i jest nim poliester. Tworzywa sztuczne stosowane są w bardzo wielu dziedzinach życia również filtrach, posiadają szereg zalet, które nie są możliwe do osiągnięcia z naturalnymi tkaninami. Mamy wpływ na edycję gramatury i uzupełnienia filtrów o dodatkowe zabezpieczenia np. hydrofobowe. Dzięki dużej podatności na modyfikację, filtry z poliestru sprawdzają się równie dobrze w bardzo wrażliwych branżach jak branża medyczna czy spożywcza jak i w firmach produkujących różne dobra.

Podstawowym czynnikiem determinującym czy dany filtr będzie dobrze sprawdzał się w twojej firmie zależy od temperatury w jakiej filtr będzie pracował. PRzykładowo tradycyjne filtry bawełniane mogą być wykorzystywane w starych instalacjach oraz miejscach gdzie temperatura nie jest zbyt wysoka. Drugim czynnikiem o którym warto wspomnieć jest wilgotność powietrza. Należy pamiętać, aby w środowisku wilgotnym montować witry z hydroizolacją, tylko wtedy ich wydajność będzie odpowiednia. 

Filtry poliestrowe bez wątpienia są bardzo uniwersalne, ale dla nich również jest pewna granica w postaci wysokiej temperatury albo agresywnego środowiska chemicznego. Z tego względu w firmach produkujących asfalt wykorzystuje się worki filtracyjne wykonane z poliakrylonitrylu. Tam gdzie temperatury są bardzo wysokie, konieczne okaże się wykorzystanie filtrów wykonanych z metaaramidu. 

Powiedzieliśmy sporo o workach filtracyjnych a czym są rękawy filtracyjne? Praktycznie tym samym, pełnią dokładnie taką samą rolę, czyli oczyszczają powietrze a wykonywane są z tych samych tkanin. Jednak ich kształt jest bardzo podobny do rękawa, co za tym idzie montowane są w nieco innych systemach. 

Worki i rękawy filtracyjne w ofercie ITCeco

Zarówno worki jak i rękawy filtracyjne znajdują się w ofercie naszego rodzimego producenta firmy ITCeco. Firma może pochwalić się szerokim wyborem filtrów różnej klasy filtracji dostosowanych do różnych warunków pracy. Zapraszamy do sprawdzenia ofert na stronie https://itceco.pl/ i zatroszczenia się o zdrowie swoje oraz innych ludzi.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.