Katalog firm

dodaj firmę

MultiDent Mikołów

Logo MultiDent Mikołów

Adres i telefon

ul. Św. Wojciecha 2b
43-190 Mikołów
Godziny otwarcia: 10:00-20:00
  • Poniedziałek: 10:00-20:00
  • Wtorek: 14:00-20:00
  • Środa: 14:00-20:00
  • Czwartek: 10:00-20:00
  • Piątek: 10:00-16:00
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

O Multident:


Od 1998 roku dokładamy starań, aby stworzyć profesjonalną opiekę oraz wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pacjentów.

Działania naszego zespołu skierowane są na świadomą i skuteczną realizację planu leczenia, dlatego od lat uczestniczymy w konferencjach i szkoleniach, doskonaląc swoje umiejętności.

Gwarantujemy kompleksowe, bezbolesne leczenie przy pomocy nowoczesnych urządzeń i materiałów najwyższej jakości. Bezpośredni dostęp do pracowni RTG pozwala podczas pierwszej wizyty konsultować pacjenta w oparciu o zdjęcie panoramiczne.

 

Oferta:

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza, to nic innego niż zapobieganie oraz leczenie skutków próchnicy. Objawia się ona w różny sposób: od plam próchnicowych na zębach, do ubytków twardych części zębów łącznie. Nieleczone mogą prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba- miazgi, co wiąże się z silnymi dolegliwościami bólowymi. Obecnie, dzięki nowoczesnym znieczuleniom, leczenie ubytków stało się całkowici bezbolesne, a nowoczesne materiały kompozytowe pozwalają na perfekcyjne dopasowanie wypełnienia do barwy zębów pacjenta.

Protetyka
Ubytki w uzębieniu stanowią poważny problem estetyczny oraz zaburzają funkcje żucia. Brak nawet jednego zęba sprawia, że pozostałe są bardziej obciążone, nierównomiernie rozkładają się siły i naprężenia zgryzu. Nie możemy także w sposób naturalny i spontaniczny się uśmiechać. W zależności od ilości ubytków oraz ich rozmieszczenia, dobieramy najbardziej odpowiednie i komfortowe uzupełnienia protetyczne.

Dzieci
Dobry stan zdrowia jamy ustnej dzieci niesie wiele korzyści. Dbanie o zęby i dziąsła pozwala uchronić dziecko przed próchnicą, bólem dziąseł i innymi problemami zdrowotnymi. Ponadto piękny, zdrowy uśmiech poprawia wygląd dziecka, a zarazem zwiększa poczucie własnej wartości.
Podczas pierwszej wizyty małych pacjentów staramy się:

Poinstruować, jak należy właściwie używać szczoteczki i nici dentystycznej.
Sprawdzić czy nie ma śladów próchnicy.
Oczyścić, wypolerować i zalakierować zęby.
Odpowiedzieć na wszelkie pytania rodziców i dzieci.

Chirurgia
Pozwala m.in. na przygotowanie jamy ustnej do zabiegów specjalistycznych, w tym leczenia protetycznego, wszczepiania implantów oraz regeneracji kości. Zajmuje się głównie drobnymi zabiegami operacyjnymi w obrębie wyrostka zębodołowego i tkanek miękkich jamy ustnej. Są to zabiegi, które mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych – w gabinecie stomatolologicznym.

Zakres usług dostępny jest w naszym cenniku

Profilaktyka
Najważniejszą rolę w zapobieganiu chorób dziąseł, przyzębia i zębów odgrywa profilaktyka. Regularne wizyty kontrolne dają duże szanse na zachowanie własnego uzębienia do późnej starości. Profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie począwszy od instruktażu higieny jamy ustnej poprzez lakowanie bruzd w zębach, usuwanie kamienia nazębnego, usuwanie osadów, przebarwień, nawisów w starych wypełnieniach, fluoryzację zębów, służą nie tylko poprawie estetyki ale przede wszystkim mają na celu wzmocnienie zębów.

Endodoncja
Endodoncja to zakres stomatologii, który umożliwia zachowanie własnych zębów przez całe życie. Pacjenci często stają przed niełatwym wyborem: czy będący przyczyną dolegliwości bólowych ząb usunąć, pozbywając się problemu bezpowrotnie, czy też podjąć próbę zachowania zęba, mimo że decyzja ta może wymagać cierpliwości. W obliczu takiego dylematu, należy mieć świadomość, że usunięcie zęba jest krokiem nieodwracalnym, a dobrze leczony kanał zębowy to najlepszy i najbardziej korzystny „implant zębowy”. Warto, więc podjąć wyzwanie i skorzystać z często jedynej szansy na uratowanie zęba.

Ortodoncja
Wady zgryzu to nie tylko problem estetyczny, ale również poważny problem zdrowotny. Obecnie dokonuje się korekty wad zgryzu u osób czterdziestoletnich, a nawet starszych. Poza poprawą wyglądu i samopoczucia, skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy, poprawę wymowy, łatwiejsze oczyszczanie zębów, mniejszą skłonność do próchnicy, odkładania się kamienia nazębnego i paradontozy, a także poprawę jakości żucia. Leczenie ortodontyczne likwiduje również dolegliwe bóle głowy związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych.

Zakres usług dostępny jest w naszym cenniku


Radiologia
Mając na uwadze troskę o Państwa wygodę oraz precyzję wykonywanych zabiegów, posiadamy pracownię RTG wyposażoną w RTG pantomograficzne dające obraz uzębienia górnej i dolnej szczęki, RTG punktowe- ma na celu zobrazowanie pojedynczych zębów, RVG cyfrową- redukuje szkodliwe promieniowanie rentgenowskie (skracając czas naświetlania). Zdjęcie wyświetlone jest na monitorze komputera i, w razie potrzeby, podlega dalszej obróbce.
Implanty

Chirurgia
Pozwala m.in. na przygotowanie jamy ustnej do zabiegów specjalistycznych, w tym leczenia protetycznego, wszczepiania implantów oraz regeneracji kości. Zajmuje się głównie drobnymi zabiegami operacyjnymi w obrębie wyrostka zębodołowego i tkanek miękkich jamy ustnej. Są to zabiegi, które mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych – w gabinecie stomatolologicznym.

Zakres usług dostępny jest w naszym cenniku.

 

NIE TRAĆ CZASU - ZAUFAJ PROFESJONALISTOM!

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj opinię
  • MultiDent posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Mikołowa od 2011 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.