Wiadomości z Mikołowa

Dlaczego warto zakupić soundbar?

  • Dodano: 2018-08-10 13:30, aktualizacja: 2018-10-02 12:26

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak połączyć efekt dźwiękowy kina domowego bez plątaniny kabli i zajmowania mnóstwa miejsca w pomieszczeniu? Jeśli jesteś miłośnikiem wyrazistych wrażeń dźwiękowych, ale nie masz wystarczająco miejsca na zestaw kina domowego, idealnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia znanego jako soundbar.

Soundbary to urządzenia, które stawiają na prostotę rozwiązań – są niewielkich rozmiarów, a przyłączenie do telewizora nie powinno sprawiać nam najmniejszych kłopotów. W zależności od rozwiązań konkretnego producenta odbywa się to za pomocą interfejsu HDMI lub wejść optycznych. Niektóre z modeli współpracują z systemem 7.1, dzięki czemu potrafią imitować dźwięk przestrzenny, niemniej większość urządzeń pracują w standardzie 2.1 – chociaż nawet wtedy możemy liczyć na wsparcie systemów typu Virtual Sorround Sound, co da nam przynajmniej namiastkę dźwięku surround.

Przy zakupie soundbaru warto również zwrócić uwagę na inne systemy poprawy jakości dźwięku, jak choćby Crystal Amplifier Plus, która oferuje krystalicznie czysty dźwięk oraz możliwość regulacji tonów wysokich i niskich, a także zaawansowany korektor dźwięku. Zanim jednak wybierzemy się po zakup soundbara, musimy mieć pewność, że dekodery dźwięku zastosowane przez producenta przystawki, będą kompatybilne z tymi w naszym telewizorze.

Moc
Analizując specyfikację soundbarów, moc to jeden z najważniejszych parametrów, na jaki należy zwrócić uwagę. Wyższa moc głośników nie koniecznie oznacza lepszą jakość dźwięku, lecz informuje o tym, ile ciepła są w stanie rozproszyć, tak by nie ulec uszkodzeniu.
 

Dźwięk
Soundbar może być wyposażony w dodatkowe elementy, które mają możliwość rozszerzenia jego funkcjonalności, ale i poprawiają dźwięk. Warto na nie zwrócić uwagę podczas zakupu, choć, rzecz jasna, nie powinny one przysłaniać najważniejszego elementu – generowania dźwięku zadowalającej jakości.
· Virtual Surround Sound – odpowiada za imitowanie dźwięku surround
· Crystal Amplifier Plus – odpowiada za generowanie czystego dźwięku
· możliwość regulacji tonów, zarówno wysokich jak i niskich
· korektor dźwięku

Niektóre soundbary są wyposażone w zewnętrzny, bezprzewodowy subwoofer oprócz zintegrowanych głośników. Subwoofer pozwoli uzyskać basy i głębie dźwięku.

Design
Oczywiście, nie jest to element priorytetowy, niemniej jednak warto zastanowić się, czy wybrany panel będzie pasować do sprzętu elektronicznego przebywającego w salonie. Aktualnie soundbary charakteryzuje nowoczesny, estetyczny wygląd, dlatego znalezienie idealnego urządzenia nie powinno sprawiać większego problemu. Wśród szerokiej gamy modeli możemy znaleźć urządzenie, które oprócz funkcjonalności będzie również świetnym dopełnieniem wnętrza.

Soundbar czy kino domowe?
Choć soundbary nie dają tylu możliwości co kino domowe, mają kilka zalet, jakie mogą zaważyć na jego zakupie. Pierwszym i niezaprzeczalnie największym plusem jest niższa cena w stosunku do zestawu kina domowego. Pozwoli to skutecznie nie nadwyrężyć domowego budżetu. Kolejną zaletą jest fakt, iż zajmuje on niewiele miejsca, dlatego sprawdzi się również w niewielkich wnętrzach. Następną - zapewnienie zacznie lepszej jakości dźwięku niż sam telewizor.

Soundbary w oczach co niektórych najlepiej uzasadnia absolutna łatwość montażu w przypadku użytkowników posiadających mniejszą wiedzę w tym zakresie. Wystarczy zapytać o to kogoś, kto ciągnął wszystkie małe kabelki do kina domowego w systemie 7.1.

Jak widać, soundbar może stanowić znakomitą alternatywę dla droższych systemów dźwiękowych. Jego użytkownicy nie mają się czego wstydzić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.