Wiadomości z Mikołowa

Wakacje w mieście nie muszą być nudne!

  • Dodano: 2018-08-01 11:45

Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym roku na zorganizowane wakacje. Znaczna grupa małych mikołowian spędza lato w mieście. Mikołowskie instytucje przygotowały dla nich moc atrakcji. 

Jesteśmy na półmetku wakacyjnego wypoczynku, a przed nami cały sierpień, który warto wypełnić atrakcjami, dzięki którym wakacje 2018 zostaną zapamiętane przez nas na długo. Jednak nie każde dziecko wyjedzie w tym roku na obóz lub wakacje z rodziną. Nic straconego! Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, MOSiR czy Śląski Ogród Botaniczny zapewniły w tym roku moc atrakcji dla małych i dużych.

Mikołowskie moliki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Od 16 lipca dzieciaki chętnie korzystają z programu przygotowanego przez pracowników mikołowskiej biblioteki. W każdy dzień tygodnia od 9:30 do 11:30 mają możliwość uczestnictwa w innym rodzaju zajęć – poniedziałek to czas na poranek bajkowy z Disneyem, we wtorek origami, środa to chwila na gry planszowe, w czwartek mali mikołowianie prezentują swoje talenty plastyczne, a tydzień kończą z bajkowym porankiem. W ubiegły piątek w sali głównej biblioteki odbyły się warsztaty teatralne z aktorami teatru Bajkowe Skarbki Śląska.

Pracownicy MBP dzielą się z użytkownikami Facebooka wydarzeniami organizowanymi dla dzieciaków:

Półkolonijny survival w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Pracownicy ŚOB postawili w tym roku na prawdziwy skauting! W poniedziałek rozpoczął się drugi turnus specjalnych półkolonii, podczas których można przekonać się na czym polega survival. Wśród atrakcji znalazły się m.in. gry terenowe, warsztaty kreatywne i surwiwalowe, a także specjalna atrakcja – nocowanie w namiocie wiszącym! Zajęcia na świeżym powietrzu potrwają do piątku, 3 sierpnia. Zmagania młodych skautów można śledzić na profilu ŚOB na Facebooku. 

Lato dla aktywnych z MOSiRem

W tym roku oferta wakacyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest bardzo bogata. W lipcu odbyły się m.in. turniej dzikich drużyn w piłce nożnej szkół podstawowych, a dla dorosłych turniej dzikich drużyn w piłce nożnej w kategorii open czy turniej mikstów w ramach III Otwartych Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. Przez cały sierpień będziemy mogli również śledzić zmagania zawodników podczas XI Grand Prix Mikołowa w siatkówce plażowej.

A co dla dzieciaków? Przede wszystkim, szaleństwo na basenach – zarówno na terenie OR Planty, jak i w krytym basenie Aqua Plant (przypominamy, że przerwa techniczna potrwa do 3 sierpnia!). Mali mikołowianie szaleją także na rolkach. Specjalnie dla nich stworzono wakacyjną edycję akcji „Wyrolujmy nudę”. Instruktorzy jazdy czekają na dzieciaki w każdą środę od 16 do 18 na boisku przy Domku Parkowym!

Harcerze nie próżnują

Miejski Dom Kultury wespół z Hufcem ZHP Ziemi Mikołowskiej zapewnili mikołowskim dzieciakom moc atrakcji podczas kilku turnusów półkolonii. Nic dziwnego, że akcja została nazwana „Wakacyjny zawrót głowy”. Dzieciaki miały okazję doświadczyć jazdy konnej w orzeskiej Stajni Królówka, odwiedziły chorzowskie ZOO, ćwiczyły zwinność na ściance wspinaczkowej, wzięły udział w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez FiFi Dance. Półkoloniści w grupie o profilu teatralnym na zakończenie turnusu przygotowali specjalny występ dla swoich rodziców, który odbył się w sali głównej Miejskiego Domu Kultury. Poczynania dzieciaków można śledzić na Facebookowym profilu mikołowskiego ZHP i Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie.

MOPS z ofertą dla dzieciaków

Do końca wakacji trwają również tworzone w ramach Klubu Młodzieżowego zajęcia aktywizujące dzieci i młodzież zorganizowane przez mikołowski MOPS w ramach projektu „Postaw na lepsze jutro” ze środków RPO WŚ na lata 2014-2020. W programie przewidziano m.in. zajęcia ekspresji ruchowej, podchody, zajęcia artystyczne, warsztaty fotograficzne, robotykę, wycieczki, seanse filmowe, ognisko, zajęcia ogólnorozwojowe z elementami brazylijskiego jiu-jitsu, kino świetlicowe i wiele innych. Zapisów można dokonać w Świetlicy Opiekuńczo-Specjalistycznej MOPS, ul. Konstytucji 3-go Maja 38 u Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego, Bożeny Hammer tel. 32 2266198, e-mail: bozena.hammer@ mops.mikolow.eu.

Korzystacie z programów wakacyjnych na terenie Mikołowa? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również