Katalog firm

dodaj firmę

Śląski Ogród Botaniczny Mikołów

Adres i telefon

ul. Sosnowa 5
43-190 Mikołów
Godziny otwarcia: 7:00 - 21:00
otwarte
  • Poniedziałek: 7:00 - 21:00
  • Wtorek: 7:00 - 21:00
  • Środa: 7:00 - 21:00
  • Czwartek: 7:00 - 21:00
  • Piątek: 7:00 - 21:00
  • Sobota: 9:00 - 21:00
  • Niedziela: 9:00 - 21:00

Oferta

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie to obiekt jedyny w swoim rodzaju w skali nawet całego kraju, usytuowany na zrewitalizowanym obszarze, który kiedyś zajmowało wojsko. Obiekt usytuowany jest na przepięknym terenie Sośniej Góry (329 m n.p.m.). Przy ogrodzie botanicznym w Mikołowie znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego.  Prezesem Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest dr Stanisław Piechula.

Śląski Ogród Botaniczny Mikołów ma na celu ochronę bioróżnorodności i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego Śląska, podniesienie świadomości ekologicznej i wzmocnienie postaw proekologicznych wśród mieszkańców tego regionu. Poprzez realizację inwestycji, zostało rozbudowane Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej oraz zagospodarowany został teren dotychczas nieużytkowany i cenny przyrodniczo, który służy celom badawczym. Powstała zagospodarowana przestrzeń, uwzględniająca dbałość o środowisko oraz jego zrównoważony rozwój.

Projektem objęto teren o powierzchni ok. 21 ha. Główne założenie kompozycyjne zagospodarowania terenu stanowią kolekcje botaniczne oraz ścieżki edukacyjne. Zbiory roślinności zostały skomunikowane ścieżkami o łącznej długości ponad 2,5 km. Kształt ścieżek odzwierciedla lokalne ukształtowanie terenu.

W pobliżu budynku Centrum powstała również przestrzeń dla najmłodszych: plac zabaw o powierzchni ok. 2000 m2. Tworzą go m.in. takie elementy jak: piramida liniowa, mały domek na palach ze zjeżdżalnią, piaskownica z leżących pni, huśtawki wahadłowe oraz zjazd liniowy z siedliskiem orczykowym. Aby był on atrakcyjny dla dzieci, w jego stylistyce zastosowano elementy zwierzęce oraz motywy roślinne. Obok placu zabaw wybudowany został punkt usługowo-gastronomiczny, skomunikowany z istniejącymi ścieżkami edukacyjnymi na terenie Centrum.

 

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj opinię
  • Świetne rozwiązanie z tym centrum edukacyjnym. Bardzo fajna ekspozycja. do tego ciekawie przedstawiona. i mądrzy ludzie pracują :)

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.