Wiadomości z Mikołowa

W trakcie awantury raniła córkę nożem

  • Dodano: 2020-10-09 15:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 43-letnią kobietę, która w trakcie domowej awantury, będąc pod wpływem alkoholu, raniła nożem swoją 20-letnią córkę. Młoda dziewczyna wybiegła z domu i zaalarmowała mundurowych. Rodzina objęta została procedurą Niebieskiej Karty, a matka usłyszała zarzuty uszkodzenia ciała oraz kierowania wobec córki gróźb karalnych. Za to niekontrolowane zachowanie kobieta stanie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.


W miniony wtorek (6 października) po godzinie 22:00 dyżurny łaziskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zranionej nożem 20-latce, która w obawie przed agresywną matką wybiegła z domu. Skierowani na miejsce policjanci patrolu ustalili przebieg rodzinnego incydentu. Okazało się, że między matką a córką doszło do sporej kłótni. W pewnym momencie 43-latka pobiegła do kuchni, skąd zabrała nóż i grożąc córce pozbawieniem życia raniła ją w ramię. Rozstrzęsiona 20-latka wybiegła z domu i wezwała pomoc.

Mundurowi natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania rodziny, gdzie zastali matkę dziewczyny. Kobieta przyznała, że doszło między nimi do scysji, tłumaczyła jednak, że wieczorna kłótnia to efekt narastającego między nimi konfliktu, gdyż od dłuższego czasu nie potrafi poradzić sobie z trudnym zachowaniem córki.

43-latka trafiła do komisariatu, gdzie została poddana badaniu trzeźwości. Okazało się, że miała w organiźmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Kobieta wczoraj usłyszała zarzuty: uszkodzenia ciała ( art. 157§2 kodeksu karnego) oraz kierowania gróźb karalnych ( art.190§1 kodeksu karnego). Oba przestęsptwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto, na wniosek łaziskich śledczych, prokurator objął podejrzaną środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru.

Komentarze (1)    dodaj »

  • biurwa

    pewnie z mopsu pobierali profity....pewnie urzedniczka z opieki przmykała oczka.....no coz patologia spotykana jest u ludzi ktorzy sa wykrztałceni......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również