Wiadomości z Mikołowa

Trening czyni mistrza, czyli garnizon mikołowski podczas wyszkolenia strzeleckiego

  • Dodano: 2020-10-08 15:00

Policjanci z mikołowskiej komendy oraz podległych komisariatów z Orzesza i Łazisk Górnych przeszli właśnie kolejne szkolenie z posługiwania się bronią. Pod okiem instruktora tym razem trenowali strzelanie statyczne oraz dynamiczne. Tradycyjnie już zajęcia odbyły się na żorskim obiekcie "Dębina".


Wczoraj (7.10) od godziny 10:00 policjanci z Mikołowa, Orzesza i Łazisk Górnych, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią palną. Zajęcia prowadzone były na otwartej strzelnicy kulowej "Dębina" w Żorach przy wykorzystaniu broni osobistej, którą policjanci posługują się w służbie.

Instruktor na bieżąco wskazywał i korygował błędy, udzielał również fachowych porad. Przećwiczył z policjantami zachowania w przypadku zacięć podczas strzelania z broni osobistej. Funkcjonariusze ćwiczyli również tzw. strzelanie statyczne, gdzie liczy się skupienie oraz strzelanie dynamiczne, które są symulacją zdarzeń, jakie mogą spotkać policjantów w codziennej służbie.

W szkoleniu udział wzięli policjanci z prewencji, służby kryminalnej i drogówki. Praktyczne umiejętności z całą pewnością przydadzą się im podczas służby. Policjanci strzelali z pistoletów Walther P-99 oraz Glock. Są to nowoczesne pistolety, którymi dysponuje większość funkcjonariuszy w kraju.

Trening czyni mistrza, czyli garnizon mikołowski podczas wyszkolenia strzeleckiego

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Może krzywdy sobie nie zrobią...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również