Wiadomości z Mikołowa

Policjanci zatrzymali podejrzanych o pobicie. Grozi im kara do 3 lat więzienia!

  • Dodano: 2020-05-15 13:00

Akta dochodzenia prowadzonego przez śledczych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wskazują, iż czterech mężczyzn, dwa dni temu, po wspólnej imprezie pobiło dwoje młodych łaziszczan. Wszystko działo się w środku nocy w okolicy ogródków działkowych. Powodem zaś miało być nieporozumienie powstałe w trakcie, zakrapianego alkoholem, towarzyskiego spotkania. Zatrzymanym w sprawie osobom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pobicia doszło w minioną środę (13 maja) po północy

Dwoje młodych mieszkańców Łazisk Górnych, w wieku 19 lat trafiło do mikołowskiego szpitala z obrażeniami ciała w postaci, między innymi, złamania nosa, rozcięcia łuku brwiowego i ogólnych potłuczeń. Tego samego dnia pokrzywdzeni zgłosili się do miejscowego komisariatu, by złożyć zawiadomienie.

Jak ustalili policjanci, którzy zajęli się sprawą, do feralnego incydentu doszło w okolicy ogródków działkowych przy ulicy Morcinka. To tam miała wcześniej odbywać się zakrapiana alkoholem impreza, w trakcie której, między kilkoma jej uczestnikami doszło do nieporozumienia. Następnie czterech mężczyzn w wieku 19 i 20 lat miało pobić dwóch 19-letnich łaziszczan i tym samym "wyrównać rachunki" związane z powstałym wcześniej konfliktem.

Działania stróżów prawa szybko doprowadziły do zatrzymania czterech osób, które brały udział w zdarzeniu. Mężczyźni wczoraj usłyszeli  zarzuty z art. 158 Kodeksu Karnego, tj. udziału w pobiciu. Wszyscy złożyli obszerne wyjaśnienia i tylko jeden z nich, 20-letni mieszkaniec Łazisk Górnych nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi im kara do 3 lat więzienia. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również