Wiadomości z Mikołowa

Tragiczny wypadek podczas prac remontowych! Nie żyje mikołowianin!

  • Dodano: 2020-05-07 10:45, aktualizacja: 2020-05-11 10:13

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w trakcie prowadzonych prac remontowych przy jednym z budynków wielorodzinnych w Łaziskach Górnych. Pomimo trwającej ponad godzinę akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia mikołowianina, który spadł z wysokości pierwszego piętra z rusztowania. Na miejscu pracował policyjny technik wraz z prokuratorem oraz przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy.

Do zdarzenia doszło we wtorek około 13.00 w Łaziskach Górnych przy ulicy Wyzwolenia

Na miejscu trwały zlecone przez spółdzielnię mieszkaniową prace remontowo-budowlane budynku wielorodzinnego. Jak wynika z ustaleń śledczych, 58-letni pracownik firmy wykonującej remont spadł w pewnym momencie z wysokości około 7 metrów z ustawionego przy domu rusztowania.

Na miejsce natychmiast przyjechał patrol z komisariatu w Łaziskach Górnych i policjanci podjęli czynności związane z udzieleniem poszkodowanemu pomocy przedmedycznej. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po około godzinnej reanimacji, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny

Czynności rozpoczął wówczas technik kryminalistyki z mikołowskiej komendy, prokurator, który zarządził sekcję zwłok oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Policjanci zabezpieczyli ślady, dokumentację udostępnioną przez właściciela firmy budowlanej, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Komentarze (3)    dodaj »

  • gorol

    "nie zyje mikołowianin" cudny opis przeciez budowlancy to masa napływowa zazwyczaj budowlancy władaja wschodnim jezykiem tania siła robocza...wykorzystywana przez dewoloperów....polok budowlaniec pojechał na zachod pensje otrzymywac w euro natomiast zza buga zamiast hrywny to zl.....

  • muzyk

    lakoniczny opis spółdzielnia zleciła prace.....dziecko sie kapnie ze najtanszym kosztem....na partyzanta......szkoda chopa...niestety kapitalizm....jak sie czuje szef firmy kogucik co wysłał chopa na smierc???

  • Kapitalista

    Muzyku, trzeba się było od razu "Cymbał" podpisać, na trzeźwo też tak bredzisz?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również