Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie działań "Prędkość"

  • Dodano: 2024-06-11 11:00

W miniony piątek na terenie całego kraju mundurowi prowadzili policyjne działania pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, przypominali o obowiązujących przepisach oraz nakładali sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniali najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

Mikołowska Policja podsumowała akcję "Prędkość"

W piątkowej, krajowej akcji „Prędkość” prowadzonej w powiecie mikołowskim brało udział 11 policjantów drogówki. Podczas tych działań kontrolowali oni pojazdy, wykorzystując dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Policjanci ujawnili 43 wykroczenia dotyczące przekroczenia prędkości i nałożyli 29 mandatów karnych na kierujących. Ponadto zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz  obsługiwali 7 zdarzeń drogowych.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i obowiązujących ograniczeń prędkości!

Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas. - przypomina  KPP w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również