Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie długiego weekendu na mikołowskich drogach

  • Dodano: 2024-06-04 10:30

Długi weekend związany z okresem święta Bożego Ciała już za nami. Nad bezpieczeństwem na naszych drogach czuwała zmożona liczba policjantów. W ciągu tych sześciu dni na terenie powiatu mikołowskiego doszło do 12 kolizji drogowych, przeprowadzono kontrolę 150 pojazdów oraz zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

Policja podsumowała długi weekend

W okresie od 29 maja do 3 czerwca na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

12 kolizji drogowych

W czasie długiego weekendu na drogach naszego powiatu doszło do 12 kolizji drogowych, nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Ponadto mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów, zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nałożono 80 mandatów karnych, pouczono 23 osoby, skierowano 19 wniosków do Sądu. Policjanci mikołowskiej drogówki dokonali także 427 kontroli stanu trzeźwości.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - apelują mikołowscy policjanci.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również