Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Okradziony 81-latek stracił ponad 26 tysięcy złotych

  • Dodano: 2020-09-28 15:30, aktualizacja: 2020-09-30 21:20

Kryminalni z Mikołowa prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży gotówki, do jakiej doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. W drzwiach bowiem pojawiła się kobieta, która prosząc seniora o wodę i jedzenie, wzbudziła ogromną litość i zaufanie. Kilkanaście minut później 81-latek zorientował się, że prośba o pomoc była jedynie pretekstem, a on stał się ofiarą przestępstwa i stracił kilkuletnie oszczędności. Policjanci apelują aby nie wpuszczać obcych do domu!


W miniony piątek (25 września) około godziny 10:30 w mieszkaniu 81-latka w Mikołowie na osiedlu Grunwaldzkim zadzwonił dzwonek. Stojąca w drzwiach kobieta w średnim wieku poprosiła seniora o pomoc. Wzbudzając litość i ogromne zaufajnie zapytała czy może dostać wodę i jedzenie. Mężczyzna wpuścił ją do środka i prowadząc do kuchni zagotował wodę w czajniku. Po około 10 minutach wizyty kobieta wyszła, a chwilę później 81-latek zorientował się, że szafy znajdującej się w jednym z pokoi zniknęła teczka z dokumentami oraz gotówka w łącznej kwocie ponad 26 tysięcy złotych.

Nie wpuszczajmy do domu osób nieznajomych. Nie ulegajmy przypadkowym propozycjom lub różnego rodzaju prośbom. Bądźmy czujni i ostrożni. O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, którzy mają w swojej rodzinie czy sąsiedztwie osoby starsze, aby rozmawiały z nimi o zagrożeniach wynikających z rozmów z obcymi osobami i o sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami. Powiedzmy, że w razie wątpliwości co do intencji osób je odwiedzających należy poprosić o pomoc Policję dzwoniąc pod numer 997 lub numer alarmowy 112.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.