Wiadomości z Mikołowa

Przedmajówka na mikołowskim rynku! Sprawdź program

  • Dodano: 2024-04-30 11:00, aktualizacja: 2024-04-30 12:22

30 kwietnia br. od godziny 14:00 mikołowski magistrat zaprasza do udziału w grach i zabawach edukacyjnych ze Śląskim Ogrodem Botanicznym, wspólne sadzenie roślinek z Niezłymi Ziółkami oraz na warsztaty i zabawę z włóczką wspólnie z Centrum Społecznego Rozwoju.

Przedmajówka w Mikołowie

Jak co roku podczas Przedmajówki przeprowadzimy zbiórkę zużytych elektroodpadów, za które rozdawać będziemy białe i czerwone pelargonie. Tego dnia wydawane będą również karty PSZOK, obowiązujące od 1 lipca przy oddawaniu odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Dziendziela 44. - informuje UM w Mikołowie.

O godzinie 16:30 teatr Fabryka Kultury zaprasza na interaktywny spektakl PSZCZÓŁKA MAJA.
Bajka opowiada historię doskonale znanej pszczółki oraz jej przyjaciół.
Wraz z nimi będziemy dowiadywać się o tajemnicach skrywanych przez polanę. Poznamy jej mieszkańców. Nauczymy się także jak dbać o przyrodę, która chce być zawsze piękna i kolorowa i pragnie, by ją szanowano. Wszystkiego dowiemy się oglądając bajkę.

Na finał (o godz. 18:00) zespół Madame Jean Pierre oraz zaproszeni przez nich goście zagrają koncert „Wiatr z nieznanym imieniem – wiosenne impresje muzyczne”.

Łącząc dwa, przypadające po sobie święta – Międzynarodowy Dzień Jazzu (30.04) oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2.05) zespół zaprezentuje muzykę do tekstów m.in. Juliana Tuwima, Cypriana Kamila Norwida, Krystyny Krahelskiej, Wojciecha Młynarskiego, a także utwory z własnego repertuaru.

Oprócz trzonu zespołu w postaciach wokalistki i tekściarki Joanny Markowskiej oraz gitarzysty i kompozytora Macieja Muszyńskiego, wspomaganych przez wirtuoza bezprogowej gitary basowej Jędrzeja Łaciaka, zespół wystąpi w towarzystwie muzyków związanych ze śląską sceną jazzową oraz bezpośrednio z miastem Mikołów – trębacza Fabiana Klimanka oraz perkusisty Olafa Rykały.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mikołowianka

    Szału nie ma program jak na typowej wsi :(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również