Od 7 czerwca w Galerii MDK prezentowana jest wystawa Sabiny Piotrowskiej, na którą złożą się obrazy, a także ceramika oraz fotografie, których uzupełnieniem są ekfrazy poetki Renaty Batko. Wystawa będzie dostępna do 6 września i na ten dzień planujemy jej uroczysty finisaż.
Kim jest Sabina Piotrowska?
Sabina Piotrowska (ps. Justyna Jałowiecka) to jaworznianka, od 39 lat zawodowo związana ze służbą zdrowia. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła na przełomie 2015/2016 r. Jej pasją jest malarstwo sztalugowe, głównie akryl. Tworzy też na szkle, porcelanie, tkaninie. Chętnie uczestniczy w plenerach artystycznych, starając się na bieżąco doskonalić swój warsztat, poszukując nowych twórczych rozwiązań, pomysłów. Jej motywem przewodnim w malarstwie są kwiaty, które kocha malować na różne sposoby. Tematami dopełniającymi są również martwa natura, ptaki, pojawia się też pejzaż i abstrakcje. W swojej twórczości kieruje się słowami śp. prof. Andrzeja Antoniego Widelskiego "Nie oczekuj super rezultatów w malarstwie, ale pamiętaj albo masz w sercu to co kochasz robić, albo ćwiczysz i małymi krokami konsekwentnie dochodzisz do swojego spojrzenia na świat Boskiej natury".
Drugim ważnym punktem w twórczości artystki jest fotografia. Dostarcza jej ona energii, radości, wzbudza pozytywne uczucia, emocje oraz motywuje do dalszej pracy. Ulubionym tematem jej zdjęć jest przyroda i towarzyszące jej zjawiska, przede wszystkim wschody i zachody słońca. W kadrze szuka wyjątkowych momentów, które pragnie zatrzymać. Każdy bowiem wschód przynosi nowy dzień, każdy z nich jest inny, wyjątkowy, zachwyca i według autorki niezaprzeczalnie jest darem. Największą radością, która łączy się z pasją malarki, jest fakt spotkania wielu wspaniałych, ciekawych, życzliwych i często wspierających ją ludzi, a także możliwość uczestnictwa w rozmowach, spotkaniach, wystawach i wernisażach.
"Ten czas to magia. Kocham to co robię" – podkreśla Sabina Piotrowska.
W okresie aktywności twórczej ma za sobą wystawy indywidualne i zbiorowe, przeglądy sztuki, konkursy plastyczne i fotograficzne między innymi w Dąbrowie Górniczej, Chełmku, Namysłowie, Barlinku, Mysłowicach, Katowicach, Tychach, Sosnowcu, Mikołowie, Jaworznie, Będzinie, Wiśle, Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej. Jej prace były prezentowane w wielu publikacjach, między innymi w warszawskim piśmie społeczno-kulturalnym "Własnym Głosem".