Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nie będzie drugiej tury. Znamy częściowe wyniki wyborów

  • Dodano: 2018-10-22 07:45, aktualizacja: 2018-10-22 08:01

Z częściowych danych wynika, że urząd burmistrza znów przypadnie Stanisławowi Piechuli, który uzyskał zaufanie 57 procent wyborców, a to oznacza, że w Mikołowie nie będzie drugiej tury.

Michał Rupik, w minionej kadencji przewodniczący Rady Miasta, uzyskał poparcie 18 procent głosujących. Tuż za nim z 15 procentami plasuje się Adam Zawiszowski, zaś najmniej głosów uzyskała Irena Radomska, na którą zagłosował co dziesiąty mikołowianin.

Dane pochodzą z 11 okręgów wyborczych, a w mieście było ich w sumie 24, to oznacza, że układ może się jeszcze nieco zmienić, chociaż jest mało prawdopodobne, aby faktycznie do drugiej tury miało dojść.

W Mikołowie frekwencja wyniosła 45,93 proc., to mniej niż w łaziskach Górnych (tutaj do urn poszło 58,78 proc.) oraz w Orzeszu (51,76 proc). W całej Polsce z możliwości głosowania skorzystało 52,15 proc. uprawnionych.

Z naszych informacji wynika, że część komisji wciąż jeszcze liczy głosy. Gdy poznamy oficjalne wyniki niezwłocznie o nich poinformujemy.

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Magma

    Łaziska piszemy z wielkiej litery.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.