Wiadomości z Mikołowa

Nic bez Mikołowa. CPK - mikołowscy samorządowcy w Warszawie

 • Dodano: 2020-03-09 10:45

Przedstawiciele mikołowian radna Ewa Chmielorz i sołtys sołectwa Mokre Sławomir Fudala, uczestniczyli w ubiegły czwartek w obradach podkomisji stałej ds. transportu lotniczego.

Tematem spotkania była oczywiście "Strategia studium lokalizacyjnego Centralnego Portu Lotniczego ze szczególnym uwzględnieniem nowych korytarzy dla kolei dużych prędkości", a więc dokument, o którym w ostatnim czasie w Mikołowie mówi się w najwięcej. 
  
Nasi samorządowcy byli jedynymi z woj. śląskiego, którzy zabrali głos podczas spotkania. Radna rady miejskiej Ewa Chmielorz przedstawiła informacje o proteście dotyczącym planowanego przebiegu nowych tras dla szybkich kolei, który burmistrz Mikołowa przekaże do CPK Sp. z o.o. Wykazała szkodliwość tej inwestycji na terenie Gminy Mikołów i w okolicznych sołectwach. Wykazała, że proponowany przebieg linii przecina teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego, choć CPK temu zaprzecza.

Debata zgromadziła samorządowców każdego szczebla miast i powiatów, bezpośrednio zagrożonych planami CPK. Każdy z regionów miał możliwość przedstawienia własnych argumentów przeciw. Jak się okazało wiele z nich jest wspólne dla całego kraju. 

Minister Horała został zaproszony do Mikołowa, aby na miejscu przekonał się, iż nie ma możliwości poprowadzenia kolei dużych prędkości w proponowanych przebiegach oraz by wysłuchał mieszkańców. 

Głos zabrał również poseł Maciej Kopiec, z którym mieszkańcy Mokrego – dzięki własnej inicjatywie - mogli spotkać się kilka dni wcześniej. Poparł on stanowisko mikołowian i przedstawił wspólne argumenty.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Antoni

  Na tym polega dalekowzrocznosc biznesu, ze wykorzystiuje krotkowzrocznosc myslenia egoistow, ktorych spoleczny interes nie obchodzi. Ale to moje ja Lidki nie przewazy, mam nadzieje

 • Lidka

  A mnie nie przeszkadza CPK a wogóle to nikogo nie upoważniałam by zabierał głos w tej sprawie. A co z drzewami na dworcu w Miko "burmiszczu" które żeście wyrżneli

 • Mikolowianin

  Nie przeszkadza, bo pewnie ma przebiegać daleko od Lidki

 • Botanik

  Przykro, że nie potrafi Pani spojrzeć na ten problem z perspektywy ludzi, którym leży na sercu dobro innych!

 • SKS

  Może nic Pani nie czytała...

 • Golfiarz

  Pdobno trasa koleji ma przebiegać przez pola golfowe na mokrem;(

 • Fojt

  Proszę wspomnieć o Recie Śmiłowickiej

 • halymba

  z duza predkoscia leci wirusek....smogu brak:)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również