Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Dobra wola i wsparcie

  • Dodano: 2020-05-08 09:30

W tych trudnych i niepewnych czasach, w których wiele osób doświadcza cierpienia, lęku, izolacji i samotności, na szczęście uwidaczniają się także dobre uczucia. Są one nam wszystkim bardzo potrzebne. Dzięki wzajemnej pomocy i wsparciu na pewno łatwiej będzie nam przez ten okres przebrnąć. Jest wiele osób, które chcą nieść pomoc. Jedni szyją maseczki ochronne, inni dostarczają na nie materiały, jeszcze inni je rozwożą.

Bardzo się cieszę, że mogłam przekazać środki ochrony osobistej Ośrodkowi dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi. Pomagał mi pan Rafał Kwapuliński, który z ramienia Urzędu Miasta pomaga osobom niepełnosprawnym - przyznaje zastępca burmistrz Iwona Spychała-Długosz.

W Ośrodku w Borowej Wsi znajduje się 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo

Opiekuje się nimi 20 pracowników. Placówka w tej chwili objęta jest kwarantanną.

Dzięki ludziom dobrej woli, a także Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, mogliśmy przekazać 10 kombinezonów ochronnych wielokrotnego użytku, 100 sztuk maseczek, a także herbaty i kawy. Wcześniej do ośrodka zakupiliśmy 100 sztuk kombinezonów, 400 sztuk maseczek  wielokrotnego użytku, rękawiczki oraz 20  przyłbic – dodaje zastępca burmistrza.

Opiekunowie pracujący w Ośrodku nie kryli wdzięczności i prosili o przekazanie podziękowań wszystkim, którzy zareagowali na prośby o pomoc. Życzymy wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia, pełni sił i zapewniamy, że mamy Was w swoich sercach – mówi zastępca burmistrz. 

Z pomocą do sołectw i dzielnicy

Jak wiemy od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Otrzymywaliśmy wiele sygnałów o tym, że o maseczki pytają mieszkańcy sołectw i naszej dzielnicy. Wyszłyśmy tym potrzebom, a przynajmniej ich części - naprzeciw. Wspólnie z lokalną działaczką Aleksandrą Widuch, udałyśmy się do sołtysów i Przewodniczącego Zarządu dzielnicy Kamionka, by przekazać łącznie 600 sztuk maseczek, po 100szt. dla każdego. 200 szt. rozdzieliliśmy także pomiędzy MOPS i Straż Miejską.

Serdecznie dziękuję każdemu, kto zaangażował się w akcję szycia maseczek. To szczególnie ważne teraz, byśmy nie zamykali się w sobie i dostrzegali także potrzeby innych. Jestem przekonana, że najszybszą drogą do osiągnięcia sukcesu jest połączenie naszych wysiłków w zwalczaniu epidemii. Na szczęście w Mikołowie nie brakuje ludzi o wielkich sercach i to napawa optymizmem – podsumowuje Iwona Spychała-Długosz zastępca burmistrza

Komentarze (3)    dodaj »

  • kurator

    niestety "kon ktory ciagnie to go jeszcze batem" niestety jest w kapitalizmie duzo fircykow co obiecuja gruszki na wierzbie np.fundacje czy inni geszefciaze co zeruja na biedzie ludzi co ciezko pracowali a w przepychu,blasku fleszy dla propagandy sa pokazywani ludzie kasty... co tam macie za urzad w miko na konstytucji ???k.dyskontu alkoholowego tlumy mlodych samic i byczkow jak i z lewj tak z prawej obładowani zakupami.....co tam daja z samego ranka??? co to za market???

  • Kajak

    Zlozylem wniosek o przekwalifikowanie roli na budowlany w 2005 roku i niema zadnej odpowiedzi jestem na recie inwalickiej predzej umre niz sie doczekam a nie mam pieniedzy na lapowke do burmistrza a deweloper ma wszystko odrazu zalatwione bo stac go na lapowki i ma wszystko przekwalifikowane

  • Kajak

    Burmistrz mikolowa nie robi nic ja niewiem za co ten czlowiek pobiera wynagrodzenie jestem inwalida a nawet nie otrzymalem maseczki czy komus pomaga chyba tylko sobie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również