Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska Policja dziękuje za zatrzymanie pijanego kierowcy

  • Dodano: 2022-05-13 07:15, aktualizacja: 2022-05-12 22:59

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie spotkał się z panem Michałem Jonda, który w połowie kwietnia wykazał się obywatelską postawą i doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

13 kwietnia tuż przed godziną 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który porusza się mikołowskim odcinkiem DK 44, a sposób jego jazdy wskazuje, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce pilnie skierowano patrol drogówki. Kiedy policjanci tam dotarli, na poboczu drogi stały już dwa samochody: zgłaszającego oraz podejrzanie zachowującego się kierowcy peugeota. Obawy, które stały się podstawą interwencji, niestety się potwierdziły. 42-letni mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila.

11 maja Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Andrzej Rudolf spotkał się z panem Michałem Jonda, by w imieniu całej jednostki podziękować mu za obywatelską postawę oraz zdecydowane i skuteczne działania, które podjął tamtego dnia. Okazało się, że pokazany na filmie sposób jazdy, to jedynie niewielki urywek tego, jak wyglądało to w rzeczywistości, a zgłaszający, który podróżował wówczas ze swoją córką, jechał za samochodem 42-latka około 20 kilometrów.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również