Wiadomości z Mikołowa

Seniorzy zwiedzali i szukali inspiracji

  • Dodano: 2022-05-13 07:00, aktualizacja: 2022-05-12 22:55

Najpierw było zwiedzanie miasta, a potem spotkanie w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej w Mikołowie. Tak spędzili kilka godzin seniorzy z całego kraju, którzy 11 maja odwiedzili Mikołów i Śląski Ogród Botaniczny w Mokrem.

Głównym cele wizyty było zorganizowanie spotkania z członkami Mikołowskiej Rady Senioralnej. Poza radą przedstawiło się również Stowarzyszenie Batut oraz Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego, które, jak przyznał jego przewodniczący Eugeniusz Wycisło, jest ewenementem, bowiem niewiele jest takich gremiów w kraju funkcjonujących na szczeblu powiatu.

Nasze Forum liczy 15 osób powyżej 55 roku życia, a są w nim reprezentowani mieszkańcy wszystkich pięciu gmin naszego powiatu. Kadencja Forum trwa 4 lata, jego członkowie pełnią swoje funkcje społecznie.

– Sporo z przedstawionych tu pomysłów może okazać się inspirująca dla nas – przyznała Magdalena Sawicka z krakowskiej Fundacji Mapa Pasji , która realizuje projekty dla tej grupy wiekowej z edukacji cyfrowej, wolontariatu czy też współpracy z samorządem terytorialnym.

Do Mikołowa przyjechało po dwóch przedstawicieli organizacji senioralnych z kilkudziesięciu miejscowości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również