Wiadomości z Mikołowa

Piesza potrącona w centrum Mikołowa

  • Dodano: 2022-05-13 06:30, aktualizacja: 2022-05-12 22:51

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych w ścisłym centrum Mikołowa.

Potrącenie w centrum Mikołowa

Do zdarzenia doszło 11 maja około godziny 10.30 w centrum miasta na ulicy św. Wojciecha. Według ustaleń policjantów pracujących na miejscu, przyczyną wypadku było niezachowanie szczególnej ostrożności, jakiej wymaga się od kierowców, kiedy zbliżają się do oznakowanych przejść. Miejsce, w którym doszło do potrącenia jest wyjątkowo newralgiczne, gdyż ruch pojazdów i pieszych jest wyjątkowo intensywny. Kierująca samochodem 51-latka była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Poszkodowana 56-letnia mikołowianka trafiła do szpitala. Doznała między innymi złamania kości czołowej i ogólnych potłuczeń.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Eugeniusz

    Moim zdaniem była pijana

  • Jarek

    Żeby było jasne - nie bronię kierującej, bo wedle obowiązującego prawa jest winna potrącenia pieszej, ale nowy przepis wcale nie jest dobry. To sprawdza się w innych krajach gdzie nie ma wiele takich przejść dla pieszych, na których to obowiązuje. W naszym kraju kierowca samochodu musi uważać na pieszych i zastanawiać się, czy on ma zamiar za chwilę wejść na przejście, czy może przejdzie obok niego (przepis ruchu drogowego nie jest jednoznaczny, bo kierowca ma bazować na domysłach, jak zachowa się pieszy), na rowerzystów, którzy niejednokrotnie widząc przejście z czerwonym pasem wjeżdżają nań z niemałą prędkością zaskakując swoim manewrem kierowcę, na motocyklistów, którzy robią dziwne manewry jak wijący się wąż pomiędzy jadącymi samochodami na drodze dwujezdniowej, a do tego jadą zwykle z nadmierną prędkością, a ludzie to tolerują i uważają, że tak jest OK i cytują medialne hasło, „motocykle są wszędzie”. Spotykam jednak na polskich drogach wielu porządnych ludzi, którzy poruszają się pieszo, bądź różnymi pojazdami i potrafią bez zbędnego im tłumaczenia wzorowo się zachować, to jest mniejszość, ale jest nadzieja, że będzie coraz lepiej, bo wymuszają to wysokie kary.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również