Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Wyłudził blisko 200 tysięcy podatku VAT

  • Dodano: 2024-04-17 11:15

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy sfinalizowali śledztwo, w którym oskarżonym jest 64-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego. Mężczyzna usłyszał 19 zarzutów w związku z wyłudzaniem podatku VAT. Na tym procederze Skarb Państwa stracił blisko 200 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Mikołowa usłyszał 19 zarzutów

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie ustalili i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Mikołowa, wcześniej Łazisk Górnych, podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami i uszczuplenie podatku VAT. Mężczyzna, prowadząc na terenie Mikołowa firmę zajmującą się między innymi reklamą, w okresie od maja do sierpnia 2020 roku posłużył się fakturami poświadczającymi nieprawdę, które dotyczyły dostawy ulotek informacyjnych, co w rzeczywistości nie miało miejsca. Wartość przedstawionych faktur opiewała na ponad milion złotych, z czego wyliczono do zwrotu prawie 200 tysięcy podatku VAT. Nieuczciwy przedsiębiorca będzie musiał zwrócić go na rzecz Skarbu Państwa.

Okoliczności tej sprawy wyjaśniane były przez kryminalnych z PG tuż po otrzymanym od miejscowego urzędu skarbowego sygnale. Po niespełna 4 miesiącach pracy operacyjnej i wnikliwego dochodzenia w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie mężczyzna usłyszał zarzuty fałszerstwa faktur oraz niedopełnienia obowiązków w zakresie ich wystawiania. Oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tadek z Łazisk

    Jak z tego widać, w tym kraju, w zakresie oszustów vat-owskich, jeśli idzie o sankcje karne są równi i równiejsi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również