Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka prowadzi dziś działania "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2024-06-14 11:00

Dzisiaj policjanci z mikołowskiej drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny pieszy". Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

"Bezpieczny Pieszy"

Dzisiaj, mikołowska drogówka prowadzi działania „Bezpieczny pieszy”. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz uświadomienie kierującym samochodami, że piesi również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie pogłębienia znajomości i przestrzegania przepisów prawa. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na korzystanie przez pieszych z przejść oraz sposób poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

Policjanci będą podejmować środki prewencyjne w stosunku do nietrzeźwych pieszych powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Równocześnie mundurowi zachęcają pieszych, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Niechroniony uczestnik ruchu powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy, musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, pieszy nie ma szans.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również