Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mężczyzna oferował 81-latce zakup papierosów. Kobieta straciła 1000 złotych!

  • Dodano: 2020-07-06 13:15

Wszedł do bloku w centrum miasta. Nie wzbudzając podejrzeń ani żadnych negatywnych emocji przedstawił się jako nowy sąsiad i proponował sprzedaż papierosów. W kilka minut 81-letnia mieszkanka Mikołowa padła ofiarą złodzieja. Policja przestrzega przed zbytnią ufnością w stosunku do obcych i apeluje, zwłaszcza do seniorów, o czujność i ograniczone zaufanie.

Do kradzieży doszło w miniony piątek (3 lipca) około godziny 19.00

Do bloku w Mikołowie przy ulicy Prusa pojawił się młody mężczyzna. Jak zeznała pokrzywdzona w sprawie kobieta, do jej mieszkania wszedł nawet nie pukając. Oferował sprzedaż papierosów. Poprosił też 81-latkę, aby rozmieniła mu pieniądze. Kiedy seniorka wyciągnęła z portfela gotówkę, mężczyzna zabrał z jej ręki 1000 złotych, włożył do kieszeni i zapewnił, że idzie po papierosy. Już niestety nie wrócił. Mikołowianka natychmiast skontaktowała się z policjantami i opisała całą sytuację.

Teraz kryminalni pracują nad tą sprawą. Trwa ustalanie szczegółów i okoliczności zdarzenia oraz poszukiwanie mężczyzny, który dokonał kradzieży pieniędzy.

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie zwraca się do seniorów o wzmożoną czujność i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi. Mundurowi apelują także do bliskich osób starszych, by uczulali ich na zagrożenia, jakie mogą się wiązać w związku z nadmierną łatwowiernością w kontaktach z nieznajomymi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.