Wiadomości z Mikołowa

Zderzenie samochodów na "wiślance"

  • Dodano: 2020-07-06 10:30

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony weekend na jednym z głównych skrzyżowań w Mikołowie.

Według wstępnych ustaleń, jeden z kierujących wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle

Na szczęście żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. To jednak wyjątkowo częsta przyczyna kolizji i wypadków. Nieuprawniony wjazd na skrzyżowanie może doprowadzić do tragicznych w skutkach konsekwencji.

Policja apeluje więc o rozwagę!

Do kolizji doszło w piątek (3 lipca) około godziny 21:30 na DK 81, czyli tzw. wiślance, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Gliwicką. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują, że kierujący samochodem dostawczym Renault Master, 21-letni obywatel Ukrainy, wyjeżdżając z ulicy Reymonta, następnie będąc już na ulicy Wyzwolenia, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i ignorując czerwone światło wjechał na skrzyżowanie. Doprowadził tym samym do zderzenia z prawidłowo jadącą w kierunku Żor, 24-letnią mieszkanką Łazisk Górnych, która poruszała się samochodem marki bmw.

Na miejscu zdarzenia konieczny był udział strażaków, którzy wyciągnęli poszkodowaną kobietę z kabiny auta. 24-latka doznała obrażeń w postaci rozcięcia skóry ramienia i ogólnych potłuczeń. Karetką pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Oba pasy DK 81 w kierunku Żor były zablokowane. Poruszający się tą trasą kierowani byli na objazd przy pobliskim centrum handlowym.

Teraz dokładny przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci z mikołowskiego wydziału prewencji.

Policja apeluje o rozwagę, czujność oraz koncentrację w czasie jazdy. Dojeżdżając do skrzyżowania, także tego z sygnalizacją świetlną, zwolnij! Upewnij się, czy na pewno masz zielone światło. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania do pozostałych uczestników ruchu. Skutki podobnego do opisanego wyżej zdarzenia drogowego mogą spowodować tragiczne konsekwencje!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Adi

    A może trzeba sprawdzić czy owa sygnalizacja poprawnie działa? Za szybko zapalające się zielone światło.?Jakoś na innych skrzyżowaniach w okolicy cisza.

  • codzienny

    Słynny "krzyżak" obok Auchan. Słynny, bo od lat to samo - jest zielone ale ruszyć się nie da; bo z obu stron jeszcze "zdąży" przejechać po kilka samochodów. Rozpędzonych jak husaria co świadczy wybitnie o tym, że wjechali na skrzyżowanie z premedytacją ignorując światło pomarańczowe lub już czerwone.Oczywiście policja o tym "nie wie". Na Zachodzie takich sytuacji nie uświadczysz. Ale tam policja jest bardziej uświadomiona...Nic nie da się u nas zrobić. Trza walczyć o przeżycie na polskich drogach. Za to nie widać po miastach emerytów na rowerach bez światełka - jak już jest, to światełko ma! Brawo skuteczna prewencja!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również