Wiadomości z Mikołowa

Jesienna edycja biegu "Botaniczna Piątka Mikołów" w ŚOB już 5 listopada

  • Dodano: 2022-10-27 07:15, aktualizacja: 2022-10-27 07:41

W pierwszą sobotę listopada w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbędzie się jesienna odsłona cyklu "Botaniczna Piątka". Impreza jest skierowana dla osób w każdym wieku - dorośli wystartują na pięciokilometrowym dystansie głównym, a dla młodszych adeptów biegania przewidziano cztery krótsze dystanse dziecięce.

Organizator zachęca do wzięcia udziału debiutantów i osoby początkujące - w specjalnie przygotowanej fali zielonej przygotowano wydłużony limit czasu (75 minut) umożliwiający ukończenie rywalizacji wszystkim, którzy staną na starcie edycji jesiennej.

Botaniczna Piątka w jesiennej odsłonie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Każdy z uczestników za linią mety otrzyma pamiątkowy jesienny medal, a dla najlepszych przewidziane zostały nagrody finansowe ufundowane przy wsparciu Alior Bank SA. W sumie z premiami finansowymi z Mikołowa wyjedzie dwunastu sportowców: szóstka najszybszych biegaczek i tyle samo biegaczy.

Oprócz niezaprzeczalnych walorów przyrodniczych, które gwarantuje Ogród Botaniczny organizator zapewnia także liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych - warto zapisać w kalendarzu datę 5 listopada i zarezerwować ją na sportowe spotkanie w Ogrodzie - przekonują organizatorzy, Stowarzyszenie „Biegiem w Las” .

Podczas zbliżającej się edycji jesiennej swoją strefę przygotuje dla partner biegu - Alior Bank SA.

Bądźcie gotowi na liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz na walkę o atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszego partnera! - podkreślają organizatorzy.

Alior Bank SA wypłaci następujące premie dla pierwszych szóstek w kategorii OPEN rywalizacji kobiet i mężczyzn:

  • I Miejsce - 1500 zł
  • II Miejsce - 1000 zł
  • III Miejsce - 800 zł
  • IV Miejsce - 500 zł
  • V Miejsce - 400 zł
  • VI Miejsce - 400 zł

Trasa w Śląskim Ogrodzie Botanicznym to z pewnością jedna z najbardziej wymagających pozycji w naszym kalendarzu – Botaniczną Piątkę w tej lokalizacji śmiało możemy nazywać biegiem górskim! Na Sośniej Górze, dawnym terenie wojskowym, należącym do jednostki wojskowej wojsk rakietowych, znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej (CEPiE) Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Zachowano część dawnych budowli wojskowych (bunkier-magazyn rakiet, centrum dowodzenia) i zaadaptowano do nowych celów; zbudowano także punkt widokowy. Powstał w 2003 r. jako Związek Stowarzyszeń m.in. Województwa Śląskiego, miasta Mikołowa, Powiatu Mikołowskiego, miast Raciborza i Radzionkowa, Uniwersytetu Śląskiego i PAN

botaniczna piątka śob

Komentarze (1)    dodaj »

  • bruksela

    kiedys to była jednostka wojskowa....dzis przyroda jak na wołyniu....tylko pomników brak.......ale w przyrodzie nic nie zginie.....nawet kredyt.....konsumpcyjny.......brany z zachodu.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również