Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowi uczyli dzieci jak unikać zagrożeń. Pomagał sierżant Hektor

  • Dodano: 2022-10-27 07:00, aktualizacja: 2022-10-27 07:23

Dzielnicowi z Mikołowa i Łazisk Górnych spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, by przypomnieć o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas codziennych podróży oraz właściwych nawykach w czasie zabawy. Policjanci tzw. pierwszego kontaktu uczyli dzieci odpowiedzialnego zachowania zwiększając tym ich świadomość na temat potencjalnych zagrożeń.

Profilaktyczne spotkania z najmłodszymi już na stałe wpisały się w działania dzielnicowych. Mundurowi łączą przyjemne z pożytecznym, dlatego też często zabierają ze sobą policyjną maskotkę - sierżanta Hektora. Wczoraj lekcje z bezpieczeństwa zostały zrealizowane w Szkole Podstawowej nr 3 w Mikołowie oraz w jednym z łaziskich przedszkoli.

Dzielnicowi uczą dzieci jak unikać zagrożeń

Omówione zostały kwestie prawidłowego przejścia przez pasy, zasad działania numeru alarmowego 112 oraz sposobu postępowania w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci mają wiele do powiedzenia i chętnie podejmują dyskusję z mundurowymi. 

Łaziscy dzielnicowi zachęcali przedszkolaków do noszenia odblaskowych elementów. Sami też podarowali je dzieciom. Z kolei w Mikołowie w zajęciach uczestniczył pluszowy Hektor, do którego uczniowie z chęcią podchodzili i ochoczo pozowali do zdjęć.

dzieci policja mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również