Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dwie groźne kolizje na Owsianej w Mikołowie!

 • Dodano: 2020-05-26 16:30

Ulica Owsiana w Mikołowie to jedna z głównych tras łączących DK 81 z jedną z dzielnic Katowic oraz główny ciąg komunikacyjny dla podróżujących do rudzkich Kochłowic. Przez nieuwagę kierujących doszło tam wczoraj do dwóch poważnych kolizji. W jednej z nich doszło do czołowego zderzenia. Przez kilka godzin trasa była całkowicie nieprzejezdna. Apelujemy o wyjątkową uwagę w tym miejscu oraz dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń i panujących warunków drogowych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 15.00

Kierujący renault clio, 35-letni mieszkaniec Świętochłowic, jadąc od DK81 w kierunku Katowic, na łuku drogi zauważył jadącego z naprzeciwka kierującego pojazdem, który wykonując nieprawidłowy manewr wymijania, zmusił 35-latka do manewru obronnego polegającego na skręcie w prawo, na skutek czego kierujący renault wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Kolejna kolizja okazała się poważniejsza w skutkach

Jak ustalili policjanci, kierująca renault megane, 28-letnia rudzianka, jadąc w kierunku Katowic-Ligoty, nie zachowała należytej ostrożności w trakcie jazdy. Na łuku drogi jej pojazd wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym w kierunku DK 81 prawidłowo poruszał się kierujący skodą octavią 32-letni mieszkaniec Katowic. W wyniku poślizgu samochód renault uderzył prawym bokiem w przód skody. Oba samochody wylądowały na poboczu. Obaj kierujący byli trzeźwi. Trafili do szpitala.

Według informacji przekazanej przez lekarzy, ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Kierującej renault zatrzymano prawo jazdy.

Policja zwracamy się ze szczególnym apelem do podróżujących ulicą Owsianą!

Prosimy o zachowanie wyjątkowej rozwagi oraz dostosowywanie stylu jazdy do panujących warunków drogowych, w tym atmosferycznych. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

Dwie groźne kolizje na Owsianej w Mikołowie!

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Stanisław

  Gdyby Owsiana nie należała do Mikołowa, to mikołowska drogówka by nie obsługiwała zdarzeń w tym rejonie. Starganiec również jest przy ulicy Owsianej, a tam dzielnicowym jest funkcjonariusz z KPP Mikołów.

 • Renatka

  Ulica Owsiana należy do granic Mikołowa.

 • Kasia

  Jechałam tam dziś przed 17-tą.......kierowcy jadą tam jak zjeb.......ni, zero mózgu a potem płacz!!!!!!!

 • Grzegorz

  Prokuratura szybko znajdzie odpowiedzialnego za te tragedie rodzin które się z nim zmierzą w sądzie

 • Lukasz

  W Mikołowie nie ma ul. Owsiane To są Katowice!!!!

 • Grzegorz

  Tak warto dodać że szczególnie na tym i tym samym zakręcie droga jest źle oznakowana i jest wyjątkowo niebezpieczna nie oświetlona

 • Kierowca

  Noga z gazu kierowcy!!!!!

 • Miko

  Ciekawe od kiedy ulica Owsiana znajduje się w granicach terytorialnych Mikołowa??? Według mne ta ulica leży w granicach Katowic!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.