Wiadomości z Mikołowa

31-latka oferowała załatwienie prawo jazdy

  • Dodano: 2020-05-26 09:30

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo w sprawie oszustwa polegającego na oferowaniu uzyskania dokumentu prawa jazdy w zamian za korzyść majątkową. Mieszkanka Grodziska Mazowieckiego usłyszała aż 60 zarzutów w tej sprawie. Kobieta, powołując się na wpływy z instytucji samorządowej, zapewniała pośrednictwo w załatwieniu wszelkich formalności. Dzięki wnikliwej pracy mikołowskich śledczych zwalczających przestępczość gospodarczą udało się zebrać spory materiał dowodowy, który obciążył 31-latkę.

Wnikliwe i pracochłonne śledztwo w tej sprawie toczyło się od sierpnia 2018 roku

To właśnie wtedy policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie uzyskali pierwszą informację o nielegalnym procederze. Przez ponad 1,5 roku, w ramach toczącego się postępowania, policjanci zbierali materiał dowodowy.

Po przesłuchaniu licznych świadków okazało się, że mieszkanka Grodziska Mazowieckiego oferowała pomoc w załatwieniu wszelkich spraw formalnych związanych z uzyskaniem dokumentu prawa jazdy. Kobieta powoływała się na znajomości i wpływy w instytucji samorządowej i  - w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej - zapewniała o pomyślnym sfinalizowaniu procesu otrzymania, niezbędnego dla kierowcy, dokumentu. Ze swojego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu, dzięki czemu zyskała ponad 70 tysięcy zł. W trakcie śledztwa policjantom udało się zabezpieczyć mienie ruchome sprawcy o wartości 56 tysięcy zł.

21 maja br. w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie 31-latka usłyszała zarzut płatnej protekcji oraz oszustwa. Kobieta przyznała się i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również