Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

31-latka oferowała załatwienie prawo jazdy

  • Dodano: 2020-05-26 09:30

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo w sprawie oszustwa polegającego na oferowaniu uzyskania dokumentu prawa jazdy w zamian za korzyść majątkową. Mieszkanka Grodziska Mazowieckiego usłyszała aż 60 zarzutów w tej sprawie. Kobieta, powołując się na wpływy z instytucji samorządowej, zapewniała pośrednictwo w załatwieniu wszelkich formalności. Dzięki wnikliwej pracy mikołowskich śledczych zwalczających przestępczość gospodarczą udało się zebrać spory materiał dowodowy, który obciążył 31-latkę.

Wnikliwe i pracochłonne śledztwo w tej sprawie toczyło się od sierpnia 2018 roku

To właśnie wtedy policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie uzyskali pierwszą informację o nielegalnym procederze. Przez ponad 1,5 roku, w ramach toczącego się postępowania, policjanci zbierali materiał dowodowy.

Po przesłuchaniu licznych świadków okazało się, że mieszkanka Grodziska Mazowieckiego oferowała pomoc w załatwieniu wszelkich spraw formalnych związanych z uzyskaniem dokumentu prawa jazdy. Kobieta powoływała się na znajomości i wpływy w instytucji samorządowej i  - w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej - zapewniała o pomyślnym sfinalizowaniu procesu otrzymania, niezbędnego dla kierowcy, dokumentu. Ze swojego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu, dzięki czemu zyskała ponad 70 tysięcy zł. W trakcie śledztwa policjantom udało się zabezpieczyć mienie ruchome sprawcy o wartości 56 tysięcy zł.

21 maja br. w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie 31-latka usłyszała zarzut płatnej protekcji oraz oszustwa. Kobieta przyznała się i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.