Wiadomości z Mikołowa

Czarny SUV krąży po Mikołowie. Samochód ma pomóc we wprowadzaniu uchwały krajobrazowej

  • Dodano: 2022-01-14 12:45

Samochód Google Street View na ulicach Mikołowa? Nie, choć sądząc po zamontowanym na karoserii sprzęcie można byłoby tak obstawiać. Czarny SUV ma pomóc w stopniowym wprowadzaniu uchwały krajobrazowej.

Kursujący po mikołowskim rynku czarny SUV naszpikowany elektroniką, z zamontowanymi na karoserii kamerami i aparatami mógł mocno zdziwić wielu mieszkańców. Choć wydawałoby się, że to samochód Google Street View, dzięki któremu wkrótce obraz Mikołowa w mapach Google zostanie zaktualizowany to myli się ten, kto obstawił takie przeznaczenie tajemniczego pojazdu.

Okazuje się bowiem, że SUV został wynajęty przez Urząd Miasta w Mikołowie. Samochód za pomocą kamer wykonuje pomiary, sczytuje i inwentaryzuje obecny stan przestrzeni miejskiej. Po co? Pełne elektroniki auto służy bowiem powolnemu wprowadzeniu przyjętej w ubiegłym roku podczas lutowej sesji Rady Miasta uchwały krajobrazowej.

Samochód będzie w najbliższych tygodniach kursować nie tylko po centrum Mikołowa, ale i sołectwach.

Czarny SUV będzie kursować po Mikołowie. Zbiera dane dotyczące przestrzeni miasta

Ustandaryzowanie rozmiarów, kolorystyki i materiałów z jakich wykonane powinny być nośniki reklamowe, ustalenie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury wprowadzi w naszym mieście większy ład – wyjaśnia Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

W tej chwili wciąż trwa okres dostosowawczy dla reklamodawców i przedsiębiorców korzystających z reklam w przestrzeni miejskiej. Jeśli zasady uchwały krajobrazowej nie są dostatecznie jasne to UM Mikołów uruchomił specjalną stronę internetową [LINK] zawierającą obrazowy przewodnik po przyjętym przez Radę Miejską prawie.

Od pewnego czasu do dyspozycji przedsiębiorców pozostaje również konsultant, który pomoże sprawdzić obecne lub dostosować przyszłe reklamy. Można się z nim skontaktować mailowo pod adresem krajobrazowa@mikolow.eu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Kiedyś krążyła czarna Wołga...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również