Wiadomości z Mikołowa

Wysokie mandaty za drogowe przewinienia. Ukarano kolejnych dwóch kierowców

  • Dodano: 2022-01-14 10:30

Od dwóch tygodni obowiązuje nowy taryfikator mandatów za niektóre rodzaje drogowych przewinień. Wysokie cyfry na wystawianych przez policjantów mandatach mają dyscyplinować tych, którzy w ocenie ustawodawcy, w największym stopniu przyczyniają się do wypadków i kolizji, a tym samym obniżają poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Wczoraj mundurowi nałożyli na kierujących kolejne w tym roku, wysokie grzywny.

Nowy rok przywitał kierowców nowym taryfikatorem mandatów

Wysokość kar może wynosić nawet 5000 złotych w procesie mandatowym oraz do 30 000 złotych w postępowaniu sądowym. Zmiany uderzyły głównie w drogowych piratów. Najwyższy mandat za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a więc o 71 km/h i więcej może kosztować nawet 2500 złotych. W środę 12 stycznia policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń objętych nowymi stawkami.

Orzesze, ulica Mikołowska - kierujący audi A6 mieszkaniec Gilowic przekroczył prędkość o 31 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 800 złotych i 6 punktów karnych.

Mikołów, ulica Gliwicka - kierujący Seatem Toledo mikołowianin nie zachował właściwej odległości od poprzedzającego go samochodu i doprowadził do kolizji. Policjanci nałożyli na 19-latka mandat w wysokości 1300 złotych oraz 6 punktów karnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy przyznają, że póki co, kierowcy wzięli sobie do serca wprowadzone obostrzenia. Ruch na drogach uległ spowolnieniu, a kierujący jeżdżą znacznie ostrożniej. Mundurowi apelują jednak, by głównym powodem tych zmian była troska o wzajemne bezpieczeństwo, zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych, nie zaś o zawartość własnego portfela.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorguś

    Pozwólcie że wstawię skopiowaną definicję słowa terroryzmTerroryzm [łac.], różnie umotywowane ideologicznie, planowane i zorganizowane działania pojedynczych osób lub grup skutkujące naruszeniem istniejącego porządku prawnego, podjęte w celu wymuszenia od władz państwowych i społeczeństwa określonych zachowań i świadczeń, często naruszające dobra osób postronnych.Czym się różni obecne postępowanie państwa i policji względem obywateli od przytoczonego cytatu?

  • Tadek

    Doskonale zdefiniowane represyjne działania obecnego rządu wobec obywateli.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.