Wiadomości z Mikołowa

71 wykroczeń, 3 kolizje i wypadek. Podsumowanie weekendu na drogach w powiecie

  • Dodano: 2021-11-17 08:15, aktualizacja: 2021-11-17 09:20

Rejon służbowy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej Policji obejmuje wszystkie gminy powiatu. Zatem liczne patrole można zauważyć nie tylko w centrach miast, gdzie ruch pojazdów jest ogromny, ale także w miejscach nieco mniej uczęszczanych. Tam również należy zapewnić bezpieczeństwo.

Weekend na drogach w powiecie mikołowskim

Od piątku 12 listopada do niedzieli włącznie mundurowi skontrolowali 91 pojazdów, w tym 19 busów i 2 autobusy. Ujawniając 71 wykroczeń - aż 51 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W jednym z przypadków doszło do rażącego naruszenia przepisów.

Mikołów, ulica Wojska Polskiego, 12 listopada po godzinie 16.00: kierujący samochodem marki bmw 46-letni mieszkaniec Rybnika miał na liczniku 110 km/h. Kosztowało go to mandat w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych oraz utratę, na okres 3 miesięcy, prawa jazdy.

3 kolizje i jeden wypadek w ciągu minionego weekendu

Nieco spokojniej było w kwestii ilości zdarzeń drogowych. W ciągu ubiegłego weekendu odnotowano jedynie 3 kolizje i niestety 1 wypadek z udziałem pieszego.

Policjanci zapowiadają więc dalsze i liczne kontrole prędkości. Warunki na drodze z dnia na dzień stają się coraz gorsze, a to jedynie pogarsza codzienny komfort jazdy. Słaba widoczność, śliska nawierzchnia jezdni i tak zwana ciężka noga kierowców nie wróży nic dobrego.

Kierowco zwolnij! Respektuj prawo każdego uczestnika ruchu do bezpiecznego dotarcia do wyznaczonego celu. Nie pozwól, by przez twoją nieodpowiedzialność i brawurę ktoś nie wrócił do swojego domu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Kolejny propagandowy artykuł w stylu,, a co jeśli zdarzy się wypadek'' zmierzający do zastraszenia uczestników ruchu. A co jeśli złamię nogę albo satelita spadnie mi na głowę? Mamy Kodeks Drogowy, jeśli zdarzy się wypadek to winnego należy ukarać, a w najgorszym przypadku poszkodowanego pochować. Każdy normalny kierowca winien znać przepisy KRD a pieszy wiedzieć że droga jest dla pojazdów i że jest na niej gościem, więc powinien przestrzegać zasad. Po co to straszenie, czy policja myśli że strasząc i karząc wszystkich ponad miarę zaczniemy chodzić pieszo przez pola czy las bo ,, może zdarzyć się wypadek"?...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również