Wiadomości z Mikołowa

Gala z okazji 20-lecia mikołowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych

  • Dodano: 2021-11-16 11:45

W tym roku Polski Związek Niewidomych obchodzi 70-lecia powstania, zaś mikołowskiej koło tej organizacji obchodzi 20-lecie. Z tej okazji w poniedziałek 15 listopada w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie zorganizowana została uroczysta gala.

Jubileusz Polskiego Związku Niewidomych

W jej trakcie odczytany został list gratulacyjny przesłany do polskiej społeczności niewidomych przez papieża Franciszka oraz jubileuszowy adres wystosowane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podczas tej uroczystości wręczone zostały także odznaki „Przyjaciel Niewidomych”, którą otrzymują osoby niedotknięte niepełnosprawnością, a czynnie wspomagające tych, których ona dotknęła.

Obecny na uroczystości Jerzy Jamas, członek zarządu głównego PZN, który podkreślił, że pośród 330 kół krajowych mikołowskie jest najmłodsze, ale należy do najaktywniejszych i najlepiej działających. Wręczał on również brązowe, srebrne i złote Odznaki Polskiego Związku Niewidomych, którymi wyróżniono niewidomych i słabo widzących za 5, 10 i 15 lat działalności w PZN.

Na końcu składano gratulacje prezesowi koła Kornelowi Chmielowi. W imieniu władz powiatu uczyniła to Grażyna Nazar, członek Zarządu Powiatu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również