Wiadomości z Mikołowa

[Foto] Podsumowanie akcji "Świeć przykładem"

  • Dodano: 2021-10-22 13:00

Właśnie ruszyła kolejna edycja profilaktycznej akcji lokalnej rozgłośni radiowej z mundurowymi. W ubiegłym roku "Świeć przykładem" cieszyła się w powiecie mikołowskim wyjątkowym zainteresowaniem, dlatego też jej pomysłodawcy postanowili ją powtórzyć. W miniony wtorek i czwartek odblaskowa ekipa pojawiła się w Orzeszu i Mikołowie, gdzie przy pomocy strażaków OSP rozdawała żółte opaski.

Odblaskowe opaski dla mieskzańców Mikołowa

Akcja "Świeć przykładem" swój początek miała jesienią 2020 roku. Wtedy po raz pierwszy dziennikarze stacji radiowej Express FM wraz z policjantami drogówki i prewencji uruchomili cykl spotkań z mieszkańcami, podczas któych wręczali pieszym odblaski. W ramach przedsięwzięcia na spotkaniach poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa pieszych na naszych drogach.

Projekt cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, stąd też postanowiono go powtórzyć. Zwłaszcza teraz, gdy za oknami pełna jesień, wczesnym rankiem i późnym popołudniem widoczność niechronionych uczestników ruchu znacząco spada. Pomimo tego, że obowiązek noszenia odblasków dotyczy tylko obszaru niezabudowanego w miejscu, gdzie nie ma chodnika, mundurowi już od dawna zachęcają pieszych, by mieć go na sobie zawsze po zmroku, w myśl zasady: element odblaskowy na pewno nie zaszkodzi, może jedynie pomóc.

Akcja "Świeć przykładem" w powiecie mikołowskim

19 października, wyposażona w setki odblaskowych opasek ekipa pojawiła się w centrum Orzesza oraz jego dzielnicach: Królówka, Zgoń, Mościska i Zawiść. Z kolei wczoraj (21 października) przydatny gadżet można było zdobyć na mikołowskim rynku oraz w dzielnicach Mokre i Bujaków. Dziennikarzom stacji oraz policjantom ruchu drogowego i dzielnicowym mikołowskiej komendy towarzyszyli strażacy ochotnicy miejscowych jednostek OSP.

Działania będą kontynuowane, gdyż przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych, a tym samym zwiększenie komfortu poruszania się po drogach kierujących pojazdami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również