Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie sobotnich wydarzeń - festiwal, bieg i kampania "Różowy Mikołów"

  • Dodano: 2021-10-20 09:15

Sporo działo się w sobotę 16 października w Mikołowie, gdzie zorganizowano imprezę biegową "Biegamy na 800-lecie Mikołowa". Odbyła się na stadionie przy ul. Żwirki i Wigury 45, a uczestniczyło w niej 160 zawodników. Tylu bowiem biegaczy przynajmniej dwukrotnie obiegło stadion. Rekordziści takich okrążeń wykonali ponad sto, wszystko po to, by wesprzeć Julkę Borczuch. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Sto Serc i to na jej rzecz przekazano wpisowe wpłacone przez uczestników. Jednym ze sponsorów tego wydarzenia był Powiat Mikołowski. Imprezą towarzyszącą biegowi był Mikołowski Festiwal Rajzefiber zorganizowany tego samego dnia w bibliotece.

Kampania "Różowy Mikołów"

Również w sobotę na mikołowskim rynku odbyła się kolejna odsłona kampanii społecznej "Różowy Mikołów", która ma na celu uświadomienie paniom konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i prowadzenie zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom – raka piersi i raka szyjki macicy.

Tego dnia na rynku rozstawiono dwa namioty, w jednym działał punkt informacyjno-profilaktyczny kampanii "Różowy Mikołów", w drugim stoisku można było dokonać rejestracji jako potencjalny dawca szpiku.

O 11.00 z głównego placu miasta ruszył Rowerowy Rajd Różowej Wstążki oraz Różowy Marsz Nordic Walking. Tego dnia można było także wylosować Vouchery na badania laboratoryjne profilaktyki nowotworowej przygotowane przez Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Październik na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi, zaś kolor różowy stał się znakiem rozpoznawczym tej akcji.

Kampanię "Różowy Mikołów" honorowym Patronatem objął w tym roku Starosta Mikołowski Mirosław Duży, zaś jej inicjatorką jest przewodnicząca Rady Miejskiej w Mikołowie Katarzyna Syryjczyk-Słomska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również