Wiadomości z Mikołowa

Kredyt hipoteczny - jak go uzyskać?

  • Dodano: 2020-10-21 14:15

Nie od dziś wiadomo, że dla wielu młodych ludzi kredyt hipoteczny jest jedyną szansą na kupno własnego lokum. Mało kto dysponuje bowiem gotówką w tak dużej kwocie. Niemniej jednak wciąż nie jest łatwo uzyskać kredyt hipoteczny. W poniższym artykule podpowiadamy zatem, co zrobić, by uzyskać kredyt hipoteczny i kupić własne mieszkanie.

1. Kredyt hipoteczny – nie rezygnuj z szansy na mieszkanie

2. Po pierwsze spłać zobowiązania – z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny

3. Płynność finansowa i wkład własny, czyli warunki uzyskania kredytu hipotecznego

4. Płynność finansowa i wkład własny, czyli warunki uzyskania kredytu hipotecznego

5. Kredyt hipoteczny – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Kredyt hipoteczny – nie rezygnuj z szansy na mieszkanie

Kredyt hipoteczny online na Direct Money daje szansę na kupno własnego mieszkania. Niejednokrotnie jest to jedyna szansa. Ceny nieruchomości są tak duże, że mało kogo stać na sfinansowanie tego typu transakcji za pomocą gotówki. Pozyskanie takiego kredytu obwarowane jest jednak wieloma kryteriami. Nawet jeżeli w tym momencie nie masz odpowiedniej zdolności kredytowej – nie rezygnuj z marzeń. Nieruchomość to inwestycja najlepsza z możliwych. Pomyśl także o kosztach wynajmu – przez lata, płacąc do czyjejś kieszeni – kwota ta może przewyższyć nawet wartość kredytu. Czy warto? Jest to pytanie retoryczne.

W kolejnym akapicie podpowiemy ci, jak zwiększyć swoją wiarygodność w oczach banków i uzyskać kredyt hipoteczny.

Po pierwsze spłać zobowiązania – z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny

Pamiętaj, że wszelkie aktywne i niespłacone zobowiązania finansowe (kredyty konsumenckie i pożyczki) skutecznie obniżają twoją zdolność kredytową. Znacznie łatwiej będzie ci uzyskać kredyt hipoteczny z „czystą kartą”. Jeżeli spłacasz kilka kredytów, to zastanów się nad kredytem konsolidacyjnym. Warto skorzystać z dostępnych w internecie narzędzi – kalkulatorów oraz rankingów – by wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt zmniejszy obciążenie finansowe domowego budżetu, a co za tym idzie – pozwoli na szybszą spłatę zobowiązań i przybliży cię do celu, jakim jest uzyskanie kredytu hipotecznego.

Płynność finansowa i wkład własny, czyli warunki uzyskania kredytu hipotecznego

Kolejnymi istotnymi kwestiami, którym powinieneś poświęcić uwagę, rozważając kredyt hipoteczny, są: twoja płynność finansowa i ciągłość zatrudnienia (bank musi mieć pewność, że dasz radę spłacić kredyt), a także wkład własny. Niestety – jest to element konieczny, jeżeli chcesz wnioskować o kredyt hipoteczny i warto jak najszybciej zdać sobie z tego sprawę. Większość banków wymaga wkładu własnego w wysokości 20%. Oczywiście im większy wkład własny – tym lepiej dla ciebie. Nie jest także żadną tajemnicą, że aby starać się o kredyt hipoteczny, musisz mieć stałe zatrudnienie.

W tym momencie warto wrócić do kwestii kredytu konsolidacyjnego. Jak wspomnieliśmy wcześniej – ten rodzaj usługi pozwala zmniejszyć wysokość comiesięcznego obciążenia finansowego. Poza spłacaniem kredytu warto zatem odkładać co miesiąc określoną sumę pieniędzy, która w przyszłości będzie stanowić wkład własny. Kredyt konsolidacyjny pozwoli ci bezproblemowo spłacić zobowiązania, a także powoli odkładać pieniądze na wkład własny, bez szkody dla budżetu domowego. Jasne – z pewnością będziesz musiał zacisnąć pasa, ale pamiętaj, że warto!

Kredyt hipoteczny – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Jeżeli poprawisz swoją sytuację – bez obaw możesz wnioskować o upragniony kredyt hipoteczny. Pamiętaj także, że niektóre banki mają nieco mniej restrykcyjne wymagania co do potencjalnych kredytobiorców. Warto zatem próbować w różnych instytucjach. Jak wybrać odpowiednią ofertę? Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinieneś skrupulatnie przeanalizować poszczególne oferty – na przykład za pomocą dostępnych w internecie rankingów kredytów hipotecznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.