Wiadomości z Mikołowa

Złodziej złapany na gorącym uczynku. Mikołowski policjant zatrzymał go w wolnym czasie

  • Dodano: 2023-01-12 07:00, aktualizacja: 2023-01-11 17:08

Policjant z mikołowskiej patrolówki w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja. Sierż. Mariusz Wawoczny wchodził właśnie do jednego z dyskontów w powiecie pszczyńskim, kiedy ze sklepu wybiegł mężczyzna z załadowanym koszykiem. Natychmiastowa reakcja policjanta zakończyła się zatrzymaniem 45-latka.

Mundurowi po służbie często interweniują, gdy widzą złodziei, pijanych kierowców, czy sprawców pobić. Należy pamiętać, że również po służbie mogą zatrzymać sprawców przestępstw.

Mikołowski policjant zatrzymał złodzieja w wolnym czasie

10 stycznia 2023 r. po południu w jednym ze sklepów w miejscowości Suszec doszło do kradzieży artykułów spożywczych. Sprawca postanowił wykorzystać moment otwarcia się automatycznych drzwi wejściowych i zaczął uciekać.

W tym samym momencie do środka wchodził na zakupy policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Jego błyskawiczna reakcja spowodowała, że po krótkim pościgu złodziej został zatrzymany i trafił w ręce będących w służbie policjantów z pszczyńskiej komendy, którzy wykonali dalsze czynności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również