Wiadomości z Mikołowa

Starosta mikołowski podziękował odchodzącemu prezesowi Szpitala Powiatowego

  • Dodano: 2023-01-10 07:15, aktualizacja: 2023-01-09 17:51

9 stycznia odbyło się spotkanie Starosty Mikołowskiego Mirosława Dużego z byłym prezesem Centrum Zdrowia Cezarym Tomiczkiem oraz nowym prezesem Mateuszem Niewdaną.

Dziękuję panu dr Cezaremu Tomiczkowi za prowadzenie naszego szpitala (spółki Centrum Zdrowia) przez ostatnie lata. Był to okres szczególny, w którym nie tylko służba zdrowia, ale cała Polska i świat zderzyły się z pandemią COVID-19. Postępujące niedofinansowanie szpitali, zwłaszcza powiatowych, a w ostatnim roku także szalony wzrost cen towarów i usług spowodowały, że przetrwanie każdego kolejnego miesiąca staje się dużym sukcesemŚ Do tego dochodzi słabnąca kondycja finansowa samorządów, które nie mogą pomóc swoim jednostkom, tak jak chciałybyŚ Ja porównuję menedżerów w służbie zdrowia do trenerów piłkarskich- tak jak i oni czasami zmieniają kluby, a gdy wyniki się pogarszają przez „zmęczenie materiału” lub/i brak środków finansowych, sami rezygnują lub właściciele klubu wymieniają ich na nowych - mówił Starosta.

Cezary Tomiczek żegna się ze Szpitalem Powiatowym

Dziękujemy Cezaremu Tomiczkowi za czas poświęcony w Mikołowie i życzymy sukcesów w nowym miejscu, a nowemu trenerowi- prezesowi Mateuszowi Niewdanie życzymy powodzenia, żeby, przy pełnym wsparciu Zarządu Powiatu, szpital na Waryńskiego jak najlepiej leczył naszych Mieszkańców! - dodał Mirosław Duży.

Komentarze (1)    dodaj »

  • mm

    szkoda ,że nie można z dnia na dzień wymienić niektórych samorządowców za wieczne narzekanie i brak pomysłów i tylko trwanie przy korycie...

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również