Wiadomości z Mikołowa

Zbiórka na rzecz pogorzelców z Bujakowa. Pomóc poszkodowanej rodzinie może każdy

  • Dodano: 2021-08-05 15:45, aktualizacja: 2021-08-05 19:37

Mikołów ruszył z pomocą dla rodziny z Bujakowa, która straciła dom w wyniku pożaru. Utworzono specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla pogorzelców.

O wielkiej tragedii mieszkającej w Bujakowie rodziny wie już cały Mikołów. W środę wczesnym popołudniem wybuchł pożar w kotłowni jednorodzinnego domu. Ogień szybko zaczął trawić cały budynek, a z pożaru udało się uciec mamie i trójce dzieci – dwóm chłopcom w wieku 10 i 12 lat, a także półtorarocznemu dziecku.

Dogaszanie domu trwało do godziny 15.00 i wkrótce okazało się, że dom trzeba wyłączyć z użytkowania i w tej chwili nie nadaje się do zamieszkania. Powołany został biegły z zakresu pożarnictwa.

Zbiórka dla poszkodowanej w pożarze rodziny ruszyła. Utworzono specjalny numer konta

Mikołowski MOPS jest w kontakcie z rodziną i sprawdza, jakiej pomocy potrzebują poszkodowani, jednak sami mikołowianie postanowili włączyć się do akcji. Jak informuje OSP Bujaków utworzona została specjalna zbiórka na rzecz pogorzelców. Na specjalne konto pieniądze może wpłacać każdy, kto chciałby wesprzeć rodzinę w dramatycznej sytuacji.

Wczoraj w Bujakowie spłonął dom naszych mieszkańców oraz dwóch uczniów szkoły podstawowej w Bujakowie. Rada rodziców wraz z siostrami zakonnymi z Bujakowa na czele z Siostrą Nikolą otworzyli konto, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc poszkodowanej rodzinie. Serdecznie dziękujemy  za każdy gest dobroci i zrozumienia – przekazują ochotnicy z OSP Bujaków.

Numer konta w Banku Spółdzielczym, na który można dokonywać dobrowolnych wpłat to 25 8454 1053 2001 0068 0329 0001.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    A może jakaś informacja w jakim zakresie władze miasta pomagają pogorzelcom, czy burmistrz zaproponował im mieszkanie zastępcze (chociażby w swoich prywatnych kamienicach)?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również