Wiadomości z Mikołowa

Książki online dla każdego? MBP w Mikołowie udostępnia ebooki, audiobooki i nie tylko

  • Dodano: 2021-08-05 12:45

Kochasz czytać, ale regularne wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie nie wchodzą w grę? MBP wychodzi naprzeciw czytelnikom. Uruchomiono dostęp do baz ebooków, audbiobooków i kursów online. Jak skorzystać?

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie od sierpnia rusza z nowa usługą dla swoich wiernych czytelników. Już od kilku dni można uzyskać darmowy dostęp do ebooków w kilku popularnych serwisach.

Mikołowska biblioteka nie jest jedyna placówką, która wprowadza takie rozwiązanie. To bowiem realizacja zadania "Książki online dla każdego" sfinansowanego w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Już od 1 sierpnia czytelnicy mikołowskiej biblioteki mogą uzyskać dostęp do serwisu Ebookpoint BIBLIO, który posiada bogaty wybór literatury pięknej, wydawnictwa grupy Helion. Można korzystać z ebooków, audiobooków oraz e-kursów. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

MBP w Mikołowie zyskała dostęp do serwisów z ebookami

MBP w Mikołowie umożliwia skorzystanie z takich serwisów jak wspomniany już Ebookpoint BIBLIO, ale również Legimi czy IBUK Libra. W Legimi znajdziemy bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco wieloma nowościami wydawniczymi, a dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną (również na wybranych czytnikach, oprócz Kindle).

W serwisie IBUK Libra znajdziemy 3500 ebooków, których znaczna część jest przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (publikacje z takich dziedzin jak prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Jeśli chcemy skorzystać z wyżej wymienionych serwisów musimy skierować się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie, aby otrzymać specjalne kody dostępu, bądź wysłać maila na adres wypozyczalnia@autograf.pl, podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (wymagane jest bycie zarejestrowanym czytelnikiem).

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO trzeba:

  • wejść na biblio.ebookpoint.pl
  • zarejestrować się lub zalogować jeśli posiadamy już konto
  • wprowadzić otrzymany kod
  • korzystać z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online

By skorzystać z Legimi wystarczy:

  • wejdź na stronę legimi.pl/bs_katowice/
  • wprowadź otrzymany kod
  • załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz
  • czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu

Co ważne w obu serwisach, po wygaśnięciu dostępu można pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Dostęp do IBUK Libra wygląda trochę inaczej. Trzeba wejść na stronę libra.ibuk.pl i postępować zgodnie z instrukcją dostępną na libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również