Wiadomości z Mikołowa

Za nami Festiwal Nauki w MDK

  • Dodano: 2018-03-18 22:15

W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbył się Jubileuszowy X. Powiatowy Młodzieżowy Festiwal Nauki. Nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających, a laureaci konkursów otrzymali nagrody i wyróżnienia.

W środę, 14 marca w mikołowskim Domu Kultury został przygotowany po raz 10. Powiatowy Młodzieżowy Festiwal Nauki. Jak co roku, uczniowie szkół z całego powiatu mikołowskiego przygotowali specjalne stoiska, na których prezentowali swoje talenty i umiejętności. Jednak głównym motywem festiwalu było pytanie „Qvo vadis homo sapiens”, a prezentacje uczniów miały stanowić na nie odpowiedź. Uczniowie mikołowskiej „Trójki” zaprezentowali historię znaku i pisma, a także drogę rozwoju przedmiotów codziennego użytku, jak m.in. szkło. Ornontowicki ZSP postawił na sztukę – przybyli mogli obejrzeć tworzone w glinie rzeźby, a także grafikę. Uczniowie I LO im. Karola Miarki zdecydowali się na laboratorium chemiczne, ukazując jak w jaki sposób można przemienić wodę w wino. Mikołowski ZST posiłkował się swoim programistycznym zapleczem, prezentując najnowszą aplikację na smartfony służącą do nauki języków obcych. Uczniowie ZSEiU z Łazisk Górnych przedstawili program do modelowania 3D.

Mogliśmy obejrzeć liczne występy artystyczne uczniów. Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał burmistrz Stanisław Piechula, a władze powiatowe reprezentował wicestarosta Marek Szafraniec. Imprezie towarzyszyła specjalna oprawa, ze względu na okrągłą dziesiątą rocznicę jej istnienia. Z tej okazji, główna organizator festiwalu i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Bujakowie, Joanna Urantówka podziękowała wszystkim wspierającym wydarzenie, szczególnie władzom miejskim i powiatowym za zaangażowanie i podtrzymywanie tradycji organizacji imprezy.

Podczas festiwalu wręczono nagrody w dwóch konkursach: plastycznym i filmowym, które stanowią integralną część wydarzenia. Konkurs plastyczny wygrały Sabina Pośpiech z ZSP w Ornontowicach i Michalina Czubak z I LO im. Karola Miarki. Nagrodę specjalną otrzymała Karolina Górny z SP nr  8. Prace laureatek można zobaczyć w holu MDK. Wśród zwycięzców konkursu filmowego znaleźli się licealiści z II LO: Kinga Iwaniecka, Piotr Piwoński, Alicja Rzepka, Robert Rzepka i Natalia Zientek.

Za nami Festiwal Nauki w MDK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również