Wiadomości z Mikołowa

Wypadek na DK81. 71-letnia mieszkanka Łazisk Górnych trafiła do szpitala

  • Dodano: 2021-08-12 09:45

Kierujący fordem zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, bo na drodze znajdował się człowiek. W pewnym momencie w jego samochód uderzył inny pojazd. Chwila nieuwagi kierowcy fiata stała się przyczyną wypadku, w którym najbardziej ucierpiała jego 71-letnia pasażerka. Policja apeluje o uwagę oraz koncentrację podczas codziennych podróży!

Do wypadku doszło 9 sierpnia przed godziną 11.00 na mikołowskim odcinku DK 81 w kierunku Katowic. Kierujący fordem mondeo zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu. Po chwili w jego samochód uderzył jadący tuż za nim fiat.

71-letnia kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala

W zdarzeniu poszkodowana została, między innymi, 71-letnia mieszkanka Łazisk Górnych - pasażerka fiata, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Katowicach. Skierowani na miejsce policjanci drogówki ustalili, że przyczyną wypadku było niezachowanie prawidłowej odległości między pojazdami. Sprawca zdarzenia 74-letni mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

Na krajowej wiślance powstały kilkugodzinne utrudnienia w ruchu.

Policja apeluje o koncentrację podczas codziennej jazdy i wzmożoną czujność. Odpowiednia prędkość oraz zachowanie odległości między samochodami gwarantuje adekwatną do sytuacji na drodze reakcję kierowcy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Czyżby efekt nastania nowych przepisów? Pewnie pieszy nagle wszedł na pasy zmuszając kierowcę Forda do gwałtownego hamowania ale jadący za fordem dziadek już nie zdążył. Takich wypadków będzie teraz mnóstwo, a policja będzie na nich żerować wypisując horrendalne mandaty i zarabiać pieniądze dla rządu. Półtorej tony żelastwa nie stanie w miejscu...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również