Wiadomości z Mikołowa

Kolizja na DK81 z udziałem czterech pojazdów!

  • Dodano: 2021-04-28 12:00

Zbyt duża prędkość i chwila nieuwagi kierującego busem, który doprowadził do sporej kolizji na drodze krajowej numer 81 w Mikołowie. W zdarzeniu uczestniczyły aż cztery pojazdy, które jeden po drugim, dosłownie w kilka sekund, zablokowały jeden z pasów w kierunku Katowic.

Do karambolu doszło 27 kwietnia rano, tuż po godzinie 08:00. Na tak ruchliwej trasie każda, nawet najmniejsza stłuczka znacząco spowalnia ruch.

Skierowani na miejsce policjanci mikołowskiej drogówki ustalili, iż sprawcą zdarzenia był 69-letni kierujący mercedesem sprinterem, który nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył samochodu marki toyota, która uderzyła w barierki energochłonne. Bus następnie uderzył w jadące przed nim renault i seata. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Mieszkaniec Żor był trzeźwy. Ta chwila nieuwagi skutkowała nie tylko uszkodzonymi samochodami. 69-latek otrzymał mandat w wysokości 300 złotych oraz 6 punktów karnych. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

Policjanci przestrzegają przed nadmiernym pośpiechem, który połączony z brakiem dostatecznej koncentracji może doprowadzić do poważnych skutków! Kierowcy nie powinni polegać jedynie na nowoczesnych systemach wspomagania jazdy w samochodzie, ale zawsze, nie tylko w czasie utrudnionych warunków pogodowych, zwolnić i zwiększyć dystans od poprzedzającego auta.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.