Wiadomości z Mikołowa

Kolizja na DK 81 w Mikołowie. Zderzyło się kilka pojazdów! [WIDEO]

  • Dodano: 2021-07-27 14:00, aktualizacja: 2021-07-27 15:02

W poniedziałek na Drodze Krajowej 81 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Przy przejściu dla pieszych zderzyły się, aż cztery pojazdy. Kanał Stop Cham opublikował nagranie przedstawiające całe zajście.

Kolizja na Drodze Krajowej 81 w Mikołowie

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 6:30 w poniedziałek 26 lipca na mikołowskim odcinku Drogi Krajowej 81. 

– Fiat Seicento nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył Skody Fabii – przekazała st. asp. Klaudia Kempa z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. – Sprawca został ukarany mandatem karnym i został zatrzymany jego dowód rejestracyjny.

Kanał Stop Cham w serwisie YouTube opublikował nagranie, w którym widać całe zajście. Samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, zostały uderzone przez jadące za nimi pojazdy. Doszło do groźnie wyglądającej sytuacji, jednak nikt nie został ranny.

Łącznie udział w kolizji wzięły cztery samochody osobowe. Jak przekazuje autor nagrania, nawierzchnia była wtedy lekko wilgotna.

– Na pewno byłoby tam bezpieczniej gdyby była zamontowana sygnalizacja – czytamy w opisie nagrania opublikowanego przez kanał Stop Cham.

Przypominamy, od 1 czerwca weszły w życie nowe przepisy drogowe. Zgodnie z nimi pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy będzie miał pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Seja tanio sprzedam

    Sprzedom sejczento, lekko bite.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.