Wiadomości z Mikołowa

"Wszystkich Świętych" - zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

  • Dodano: 2020-10-30 13:00

W związku ze zbliżającymi się obchodami dnia "Wszystkich Świętych" informujemy o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego na terenie Wyr oraz centrum Mikołowa. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze czuwać będą wzmożone siły policjantów. Przypominamy także o obowiązujących obostrzeniach i nakazach dotyczących zasłaniania ust i nosa.


W związku ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych”, w celu ułatwienia dojazdu do cmentarza na terenie Mikołowa oraz miejscowości Wyry i zapewnienia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby bliskich, wzorem lat ubiegłych, podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu w poszczególnych miejscach w dniach od 31 października do 2 listopada br.:

MIKOŁÓW - CENTRUM: od 31.10. 2020 r. godzina 00:00 do 01.11.2020 r. godzina 24:00

  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Cmentarnej: od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Janasa
  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Janasa: od skrzyżowania z ul. Cmentarną i dalej wzdłuż os. Grunwaldzkiego- aż do wyjazdu na ul. Krakowską

MIEJSCOWOŚĆ WYRY: od dnia 31.10.2020 r. godzina 06:00 do 02.11.2020 r. godzina 08:00

  • zmiana organizacji ruchu nastąpi przy ul. Zjednoczenia, ul. Dwór oraz Słonecznej

Oprócz zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Podczas działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz prędkość. Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania. Nie zapominajmy również o własnym bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy.

Apelujemy do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Do kierowców apelujemy o ściągnięcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę.

Przypominamy o obostrzeniach wprowadzonych z uwagi na pandemię koronawirusa. Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa żeby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Pamiętajmy o obowiązku zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowywaniu dystansu społecznego. Wobec rosnącej fali zakażeń, nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy!

"Wszystkich Świętych" - zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.