Wiadomości z Mikołowa

Włamali się do wrzutki pieniędzy na myjni samochodowej

  • Dodano: 2021-03-12 07:45, aktualizacja: 2021-03-12 07:49

W ręce kryminalnych mikołowskiej komendy wpadła grupa młodocianych, którzy postanowili w szybki sposób wzbogacić się o kilkadziesiąt złotych. Mikołowianie włamali się do wrzutki pieniędzy na samochodowej myjni w centrum miasta. Później swój eksces próbowali powtórzyć. Jeden z nich stanie przed sądem karnym. Pozostali, jeszcze nieletni, odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Do włamania doszło 28 lutego na samoobsługowej myjni samochodowej w centrum Mikołowa

Jak ustalili śledczy, młodzi mikołowianie, pod osłoną nocy pojawili się na terenie obiektu, na którym znajdowały się 3 urządzenia do wrzucania pieniędzy. Włamali się do wszystkich, skąd zabrali łącznie kilkadziesiąt złotych. Za pozyskaną w ten sposób gotówkę, w pobliskim dyskoncie, kupili słodycze. Swój udany wówczas eksces postanowili powtórzyć dwukrotnie w pierwszym tygodniu marca. Nie udało się, gdyż właściciel myjni zainstalował w automatach dodatkowe zabezpieczenia, a całą sprawę zgłosił na Policję.

Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców. Jak to w centrum miasta bywa, młodzi włamywacze nie umknęli uwadze monitoringu.

W miniony poniedziałek (8 marca) jeden z nich, 17-letni mieszkaniec Mikołowa, zostal zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W ręce kryminalnych trafili także jego nieletni koledzy, z których najmłodszy miał 12 lat.

Podejrzany w sprawie mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty: kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania. Grozi mu kara pozbawienia wolności. Pozostali, z uwagi na swój wiek, staną przed sądem rodzinnym. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, wobec takich osób sąd nie stosuje kar, a zamiast nich orzekane są środki wychowawcze, np. zastosowanie nadzoru kuratora.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również