Wiadomości z Mikołowa

Włamał się do mieszkania ojca

  • Dodano: 2017-05-04 09:00

Dzielnicowi wraz z kryminalnymi Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 22-letniego mieszkańca Łazisk, który najpierw włamał się do mieszkania swojego ojca, a następnie zabrał stamtąd komputer. Młody człowiek w takim sposobie wejścia nie widział nic nadzwyczajnego, twierdził bowiem, iż sprzęt jest jego własnością. Noc spędził w policyjnym areszcie.

22-letni mieszkaniec Łazisk postanowił odebrać swoje mienie w niecodzienny sposób. Późnym popołudniem wybrał się do mieszkania swojego 41-letniego ojca. Nie mając jednak kluczy - włamał się do środka wyważając drzwi, a następnie zabrał znajdujący się tam komputer oraz monitor.  Krótko po tym zdarzeniu został zatrzymany przez mundurowych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych.  Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia przedstawiono mu zarzuty. 22-latek przyznał się do włamania,jak  jednak wyjaśnił policjantom -  zrobił to, ponieważ komputer jest jego własnością. Z kolei pokrzywdzony w  tej sprawie ojciec mężczyzny twierdzi, że komputer został mu skradziony. Policja wyjaśnia teraz sprawę.

Z policyjnych kartotek wynika, że 22-latek miał już wcześniej do czynienia z miejscowymi stróżami prawa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem Kodeks Karny przewiduję karę do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.