Wiadomości z Mikołowa

Weekend w Mikołowie: Wydarzenia, których nie można przegapić

  • Dodano: 2024-06-14 11:15, aktualizacja: 2024-06-14 12:23

W ten weekend Mikołów pełen atrakcji! W czwartek spotkanie historyczne i seans filmowy, w piątek mistrzostwa w akrobatyce, spotkanie poetyckie i zabawa taneczna. Sobota to dzień sportu: zawody pożarnicze, turniej siatkówki, wyścig Kobieta na Medal oraz mecze piłkarskie. Niedziela przyniesie relaks w Śląskim Ogrodzie Botanicznym i wspólne kibicowanie podczas meczu Euro 2024 Polska - Holandia.

Czwartek, 14 czerwca 2024

Już dziś Urząd Miasta zaprasza na spotkanie w Sołectwie Mokre, gdzie omówione zostaną XVIII-wieczne księgi chrztów, ślubów i pogrzebów. Wydarzenie odbędzie się w Sołtysówce o godzinie 17:00.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników kina na seans klasycznych filmów w ramach Kina w Bibliotece, również o godzinie 17:00.

Piątek, 15 czerwca 2024

Od piątku do niedzieli hala MOSiR Mikołów gościć będzie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej. Kibicowanie młodym akrobatom to świetna okazja do wsparcia lokalnych sportowców.

Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka zaprasza na spotkanie z Marcinem Zegadło oraz promocję jego najnowszego tomu wierszy "Tak pięknie ci umarłem". Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Miejski Dom Kultury organizuje zabawę taneczną dla Seniorów, która rozpocznie się o godzinie 17:00. To doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji.

Sobota, 16 czerwca 2024

Sobota obfituje w wydarzenia sportowe. Już od godziny 9:00 startują Miejskie Zawody Pożarnicze na boisku LKS Bujaków oraz Parafialny turniej siatkówki plażowej na OR Planty. Również o 9:00 w Bazylice odbędzie się Intronizacja Rady Bractwa Strzeleckiego.

O godzinie 10:00 spod Placu Harcerskiego rusza wyścig Kobieta na Medal - Trójstyk 2024, w którym uczestniczki zmierzą się na trasie prowadzącej przez malownicze zakątki regionu.

Fani piłki nożnej będą mieli okazję zobaczyć dwa mecze: o 11:00 Orzeł Mokre zmierzy się z Sarmacją Będzin, a o 17:00 AKS Mikołów podejmie Unię Kosztowy w ostatnim meczu przed przerwą.

Wieczorem, o godzinie 19:00, Mokierski Chór Kameralny zaprasza na koncert z okazji 10-lecia swojej działalności. Wydarzenie odbędzie się przy parafii św. Wawrzyńca w Mokrem.

Niedziela, 17 czerwca 2024

Niedziela to dzień relaksu i rozrywki na świeżym powietrzu. Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na Dzień Łąk, który rozpocznie się o godzinie 12:00. Będzie to świetna okazja do obcowania z naturą i poznania tajników lokalnej flory.

O godzinie 15:00 na Rynku CKM Trąbka transmitować będzie mecz Euro 2024 Polska - Holandia. To wspaniała okazja do wspólnego kibicowania naszej reprezentacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również