Wiadomości z Mikołowa

W Ornontowicach powstanie boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem. Jest ministerialna dotacja

  • Dodano: 2023-06-07 06:30, aktualizacja: 2023-06-07 06:50

Starostwo Powiatowe w Mikołowie otrzymało ministerialną dotację na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach.

Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji powiat złożył do „Programu Olimpia” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Program obowiązujący w latach 2023-2024 zakłada, że do polskich samorządów trafią na ten cel dwa miliardy złotych.

Z pierwszego naboru na inwestycje przewidziano 800 mln zł a ministerstwo podjęło decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal sportowych w całym kraju. Dwuletni "Program Olimpia" realizowany jest na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

W przypadku naszego powiatu chodzi o dofinansowanie budowy hali sportowej przy ZSP przy ul. Dworcowej 1 w Ornontowicach. Ma tam powstać hala z zadaszeniem łukowym o konstrukcji stalowej wraz z boiskiem o wymiarach 12x24 metry o nawierzchni poliuretanowej.

W Ornontowicach powstanie boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem

Dla młodych sportowców zaplanowano też zaplecze szatniowo-sanitarne oraz łącznik pomiędzy szkołą a projektowanym obiektem. Koszt całej inwestycji to 5 mln 594 tys. złotych. Wkład własny wynosi 3 mln 569 tys., zaś resortowe dofinansowanie do tego zadania to 2 mln 25 tys. złotych.

Budowa pierwszych obiektów w ramach “Programu Olimpia” rozpocznie się jeszcze w tym roku. W Ornontowicach prace ziemne rozpoczną się wiosną 2024 roku, zaś cała inwestycja powinna zostać zakończona jesienią przyszłego roku.    

Nie jest to jedyny program, do którego powiat aplikuje o dofinansowanie. Kolejnym jest Sportowa Polska 2023 – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. W tym projekcie chodzi o modernizację sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo-sanitarnym w I LO w Mikołowie. Koszt inwestycji to milion złotych z czego połowę ma wyłożyć starostwo.

Samo zadanie ma polegać na malowaniu ścian i sufitów, wymianie oświetlenia na ledowe, wymianie 12 podwójnych drabinek gimnastycznych oraz dwóch tablic do koszykówki. W grę wchodzi również zakup elektronicznej tablicy do wyświetlania wyników, wykonanie ścianki wspinaczkowej, a także nowego dojścia do sali i kompleksowej modernizacji zaplecza czyli szatni i sanitariatów.   

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również